INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  LIGA CAMPIONILOR ASIEI

video Neymar, la un pas de eliminare în meciul din Liga Campionilor Asiei! Atacantul lui Al Hilal și-a atacat furios adversarul

Neymar, la un pas de eliminare. Foto: Imago Images

Articol de - Publicat marti, 19 septembrie 2023 12:19 / Actualizat marti, 19 septembrie 2023 12:21

Neymar (31 de ani), atacantul lui Al Hilal, a scăpat ieftin, cu un „galben”, după ce și-a trântit adversarul la pământ și a tras în el, în meciul din Liga Campionilor Asiei cu Navbahor (1-1). Echipa sa a reușit să egaleze abia în minutul 90+10!

Coechipierul Ali Al-Bulaihi i-a salvat lui Neymar debutul în Liga Campionilor Asiei, luni, cu un gol înscris în minutul 90+10 al meciului cu Navbahor (1-1). Reșita i-a permis lui Al-Hilal, finalista trecutei ediții a competiției, să evite înfrângerea într-o seară de uitat pentru vedeta Selecao.

Mihai Rotaru a găsit antrenor după plecarea bruscă a lui Laurențiu Reghecampf!
CS UNIVERSITATEA CRAIOVA

Lui Neymar nu i-a ieșit mai nimic în meciul Al Hilal - Navbahor (1-1)

Brazilianul transferat de saudiți de la PSG nu doar că n-a reușit să facă diferența contra uzbecilor, dar a fost la un pas de eliminare!

El a părut frustrat pe toată durata partidei, iar în minutul 61, la scorul de 0-1, și-a atacat dur adversarul care încerca să-l împiedice să bată rapid o lovitură liberă.

Neymar și-a trântit adversarul și a tras în el

Neymar l-a trântit la pământ și apoi a tras intenționat în el, dar arbitrul l-a iertat de cuvenitul cartonaș roșu și i-a arătat doar un „galben”. Aceasta a fost a doua apariție a sud-americanului în tricoul lui Al-Hilal.

Neymar și-a făcut debutul în Saudi Pro League cu ocazia victoriei zdrobitoare, 6-1, a echipei sale împotriva Al-Riyadh, săptămâna trecută.

90 de milioane de euroa cotat-o pe Al-Hilal transferul lui Neymar de la PSG, în această vară

VIDEO. Rezumatul meciului Al Hilal - Navbahor (1-1)

Pericol maxim! Adrian Mutu riscă mult la Neftchi: „Prima demitere a sezonului va fi inevitabilă”

Campionul modest de la FCSB » Povestea unui fotbalist atipic din vestiarul roș-albastru: greu încercat în copilărie și salvat de soție + locuiește în zona blamată de bucureșteni

FCSB se transformă total » Planul lui Becali pentru Liga Campionilor conține și „opțiunea interzisă, din umbră”