INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  ARABIA SAUDITĂ

O nouă victorie importantă pentru Răzvan Lucescu! Pe ce loc se află echipa românului în Arabia Saudită

O nouă victorie pentru Răzvan Lucescu la Al Hilal! Pe ce loc se află în Arabia Saudită

Articol de GSP - Publicat luni, 21 decembrie 2020 21:19 / Actualizat luni, 21 decembrie 2020 21:20

Al Hilal, formația antrenată de Răzvan Lucescu (51 de ani), a învins Al Qadisiya, scor 3-1, în etapa #9 a campionatului din Arabia Saudită.

Elevii lui Răzvan Lucescu a deschis scorul încă din minutul 14, după un penalty transformat de vedeta echipei, Bafetimbi Gomis. Avantajul a fost majorat de Andre Carrillo în minutul 23, scorul pauzei fiind 2-0. Salem Al Dawsari a dus scorul la 3-0 în minutul 48, iar Stanley Ohawuchi, jucătorul lui Al Qadisiya, a redus din diferență nouă minute mai târziu.

Mihai Bordeianu, fostul jucător al lui CFR Cluj , a fost titular pentru Al Qadisiya și a fost schimbat în prelungirile partidei. În acest moment, echipa antrenată de Răzvan Lucescu se află pe prima poziție în clasament, la 6 puncte de ocupanta locului secund, în timp ce AL Qadisiya este pe locul 7, cu 13 puncte.

VIDEO. Răzvan Lucescu, dezvăluire: "Am plecat de acolo plătind 2 milioane de euro!”