INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  PARMA

Se îngroașă gluma pentru Parma! Dennis Man, titular în eșecul care afundă formația în zona retrogradării

Parma, cu Dennis Man (23 de ani) pe teren până în minutul 60, a fost învinsă de Brescia, scor 0-1, în runda cu numărul 15 din Serie B.

Articol de GSP - Publicat miercuri, 01 decembrie 2021 20:53 / Actualizat miercuri, 01 decembrie 2021 21:52

Prima repriză de pe „Ennio Tardini” a fost controlată autoritar de Brescia. Momentele lungi de posesie erau privite cu nepăsare de fotbaliștii lui Iachini. Pressing-ul a fost aproape inexistent, iar ocaziile au curs la poarta lui Buffon. Oaspeții au lovit de două ori bara și au punctat o singură dată, în minutul 7, prin Andrea Cistana.

Încă un caz Dennis Man! Anamaria Prodan atacă, după dezvăluirile GSP: „Despăgubirile sunt mult mai mari”
FCSB

Dennis Man a fost titular și a evoluat 60 de minute, în nota echipei, fără sclipiri. Valentin Mihăilă (21 de ani), celălalt român din lotul Parmei, este în continuare accidentat.

Parma, aproape de zona retrogradării

Parma ajunge la 4 meciuri consecutive fără victorie și ocupă locul 14 în Serie B, cu 18 puncte. Are un avans de doar 3 lungimi față de pozițiile de baraj. Runda viitoare, pe 5 decembrie, urmează un alt test dificil pentru formația lui Man și Mihăilă. Se deplasează pe terenul lui Ascoli, ocupanta locului 6.

Brescia ocupă prima poziție, cu 30 de puncte și cea mai bună ofensivă, 27 de goluri înscrise.

VIDEO DEZBATEREA ZILEI » A meritat Messi să câștige Balonul de Aur în fața lui Lewandowski?

Juventus, retrogradată din nou și deposedată de titluri? Sancțiuni grave luate în calcul + Alte 5 cluburi din Serie A anchetate?!

Lewandowski i-a transmis impresarului că vrea să plece de la Bayern, dezamăgit de eșecul de la „Balonul de Aur” » Spaniolii dezvăluie destinația dorită