INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  VIKTORIA PLZEN - FCSB, 2 AUGUST, 21:45, TVR 1, GSP.RO

Păzea, FCSB! Viktoria Plzen a făcut instrucție în primul meci din campionatul Cehiei

Articol de GSP - Publicat sambata, 29 iulie 2017 20:56

Viktoria Plzen a început astăzi campionatul în Cehia și a câștigat în prima etapă fără drept de apel pe propriul teren cu Dukla Praga, scor 4-0.

În minutul 11, Hejda a deschis cu o lovitură de cap după centrarea foarte bună a lui Hrosovsky, care și-a trecut și el numele pe lista marcatorilor cinci minute mai târziu, finalizând foarte bine o cursă a lui Krmencik.

Kremncik a marcat și el în minutul 33 cu o reluare din prima din careu, iar Horava a stabilit scorul final cu un șut de la 11 metri, cu trei minute înainte de pauză.

Echipa de start a lui Plzen: Hruska - Reznik, Hejda, Hajek, Havel - Hrosovsky, Zivulici - Kopic, Horava, Zeman - Krmencik

Viktoria Plzen va primi vizita celor de la FCSB pe 2 august, de la ora 21:45, în manșa secundă a turului 3 preliminar din Liga Campionilor. În tur, scorul a fost egal, 2-2. Partida va fi transmisă în direct de TVR 1 și în format liveTEXT pe GSP.ro.

Cine rămâne în Superligă, cine pică în Liga 2 » CALCULE la retrogradare în timp real

Nu se mai ascund » Fostul fotbalist al Rapidului se iubește cu mama unui titular din Superliga