INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  FC BARCELONA

Pedro are ruptură şi va lipsi la meciurile Spaniei cu Lituania şi cu Scoţia

Pedro Rodriguez

Articol de GSP - Publicat luni, 04 octombrie 2010 00:00

Atacantul Barcelonei Pedro Rodriguez a suferit o ruptură musculară şi va lipsi din meciurile reprezentativei Spaniei cu Lituania (8 octombrie, la Salamanca) şi cu Scoţia (12 octombrie, la Glasgow).

Vîrful de 23 de ani a fost titular în meciul pe care echipa sa l-a încheiat la egalitate, 1-1, pe teren propriu, în compania celor de la Mallorca. Gazdele au deschis scorul prin Lionel Messi, în minutul 20, iar N'Sue a restabilit egalitatea în minutul 42.

"Pedro a suferit o ruptură musculară la bicepsul femural de la coapsa stîngă şi va efectua, luni, examene suplimentare, pentru a se determina exact gravitatea accidentării şi durata indisponibilităţii sale",
menţionează site-ul de internet al clubului.