Alte știri din fotbal
Știri din fotbal internațional
PAOK a lansat o ediție de colecție în memoria fanilor decedați în tragedia rutieră: „Immortal 27/1/2026”!
0
Ziua decisivă în Liga Campionilor » Aflăm toate echipele calificate în optimi și în play-off
0
PSV - Bayern, meciul meciurilor pentru Dennis Man & Co » Echipe probabile + cote
0
Revenire de senzație » Cel mai scump transfer din istoria unui club brazilian
0
Lifestyle
„Noua Diletta Leotta” » Tania a atras toate privirile cu o apariție îndrăzneață la TV: „Ești uimitoare!”
1
Simona Țăranu, pictorial în Caraibe: „Iubitul tău e cel mai norocos om de pe pământ” » Ce loc a evitat
11
Mauro Icardi continuă războiul cu Wanda Nara: „Este o mitomană! Mi-a furat 7 milioane de euro din conturi”
1
L-a uitat rapid pe jucător » Cea mai sexy fotbalistă tocmai și-a oficializat relația cu ispita de la Insula Iubirii
3
Omul lui Vîntu și al lui Voiculescu e la un pas să redevină om cinstit. ...
Libertatea
Pereți desenați, gumă pe mobilier, pături arse – un cabanier explică de ce ...
Adevărul
Martor la marea tragedie din viața lui Dumitru Dragomir: „Veniți! Veniți! ...
GSP SPECIAL
Ce au descoperit anchetatorii în microbuzul implicat în coliziune. Apar ...
Libertatea
Tot timpul o sa fie discutii de genul asta dar eu raman la parerea ca cine castiga, MERITA si punct !
faza este ca ribery nu este la fel de decisiv precum messi si ronaldo.ribery a marcat intr-un an cat a marcat ronaldo intr-o luna.si messi la fel.asta e diferenta.
Nu a mai facut nimeni ce au facut Messi sau Ronaldo ? Pele , Eusebio , George Best ce au facut atunci ?
alta chestie interesanta : balonul de aur in ultimi 6 ani a fost cel care a iesit golgheter in UCL ..,:)
:)) .....aplica acelasi criteriu si la ribery......unde a fost in meciurile cu spania din grupe,sau chiar la baraj cu ucraina..??? unde a fost in supercupa germanie cu dortmund...sau la infrangerea din ucl cu city??? vezi e usor sa gasest argumente in contra pt ca nicia un jucator de fotbal nu joaca 100% forte bine tot sezonul/ anul .....insa cand te uiti si vezi ca in timpul anului a marcat 69 goluri si 25 de pase decisive.....contra 22 de goluri si inca vreo 25 de pase decisive . INDIVIDUAL cred ca este o mare diferenta ,
Platini esti seful mafiei fotbalistice! de ce nu vorbesti de meciul lyon zagreb unde intr o repriza lyon a marcat 7 goluri atea cat trbuiau pentru calificarea in primavara!!!
din cate stiu eu, exista si asa ceva...dar nu se bucura de notorietatea si marketingul balonului de aur. nu sunt impotriva acestui trofeu, si cu atat mai putin impotriva lui ronaldo, dar sunt impotriva denumirii...cica trofeul acordat "celui mai bun fotbalist"...nu frate, zi-i "cel mai eficient", "cel mai tehnic", "cel mai spectaculos", zi-i cum vrei...dar cum poti spune ca ronaldo e mai bun decat Neuer? joaca pe alte posturi, fiecare TREBUIE sa faca altceva pe teren, dar fiecare face f bine ceea ce face...care e "mai bun"? si de ce? cum se justifica?
Un punct nevralgic vis-a-vis de selectionata cocosului galic,a fost controversata tragere la sorti, implicit criteriul de alcatuire al grupelor regalului brazilian unde Les Bleus ,zice-se,au fost favorizati iar culisele sansei,pare-se ca revelau alura hexagonala a d-lui francez prin adoptie insa peninsular (italian) de origine,monsieur Platini..Cunoasteti zicala:''cine se scuza,se acuza''..,mais c'est des gens comme nous qui nous ont fait gagner..Encore une fois ?!))
Aici ai dreptate. Asta e dezavantajul fotbalului.Cei care marcheaza goluri sunt mai apreciati decat cei care le opresc. O premiere intr-adevar corecta ar fi pe fiecare post in parte.
Balonul de aur e o porcarie,inventata de un grup de ziaristi,care n-au jucat fotbal de performanta, iar asta spune tot..
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.