INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  PORTO - BOAVISTA

PORTO - BOAVISTA 2-0// Porto se impune fără emoții cu Boavista și e din nou lider » Cum arată clasamentul în Portugalia

Articol de GSP - Publicat sambata, 06 aprilie 2019 00:28

Porto a câștigat fără emoții meciul cu Boavista, 2-0, din etapa 28 din prima ligă din Portugalia.

Porto - Boavista 2-0
Au marcat: Soares '40-pen., OTAVIO '48

Porto - Boavista e LIVE AICI + statistici!

Porto a deschis scorul în minutul 41, când Tiquinho Soares a marcat din penalty. Tot elevii lui Sergio Conceicao au jucat mai bine. Otavio a marcat în minutul 48 cu un șut violent de la 20 de metri și a asigurat victoria echipei sale.

Porto este lider în Portugalia, cu 69 de puncte. Pe locul 2 este Benfica, cu 66 de puncte și un meci mai puțin. Bovasita este pe 13, cu 29 de puncte. (Vezi AICI clasamentul din Portugalia)

Echipele de start

Porto: Casillas - Manafa, Pepe, Militao, Corona - Otavio, Herrera, Pereira, Brahimi - Marega,Soares
Antrenor: Sérgio Conceição

Boavista: Bracali - Caetano Moura, Jubal, Neris, Matheus Indio - Guimaraes Lopes, Costa - Bueno, Raphael, Affonso -
Njie
Antrenor: Lito Vidigal

Stadion: Dragao

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!

De pe patul de spital, Cornel Dinu a vorbit cu GSP despre situația critică a lui Dinamo: „Doar asta mai pot să fac”