INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  CHELSEA - ASTON VILLA 0-2

FOTO Chelsea pierde cu Aston Villa și continuă campionatul dezastruos. Clasamentul în Premier League

Aston Villa a învins-o pe Chelsea, scor 2-0, în runda #29 din Premier League. +11   FOTO
Aston Villa a învins-o pe Chelsea, scor 2-0, în runda #29 din Premier League.

Articol de - Publicat sambata, 01 aprilie 2023 21:30 / Actualizat sambata, 01 aprilie 2023 21:41

Oaspeții au spart prima dată gheața în minutul 19. După o gafă a lui Cucurella, Watkins a scăpat singur cu Arrizabalaga și l-a lobat excelent pe goalkeeperul iberic.

Iar Ollie a devenit primul fotbalist din istoria lui Villa care marchează în 5 meciuri consecutive de campionat disputate în deplasare!

Gafă stupefiantă în Bayern - Borussia Dortmund. Cum s-a deschis scorul în Der Klassiker
Bayern - Dortmund

Chelsea pierde și cu Aston Villa și e pe 11 în Premier League

Au urmat numeroase ocazii ratate de Chelsea, inclusiv un gol anulat al trupei lui Potter, fault în atac comis de Chilwell, dar tot Villa a punctat: McGinn, trasor precis de la circa 20 de metri ('56).

+7 FOTO

Chelsea continuă astfel sezonul dezastruos, se clasează pe 11, la 3 puncte în spatele celor de la Aston Villa, locul 9 acum în Albion.

A revenit Kante

Astăzi, Kante a bifat primele minute după aproape 8 luni de absență. Introdus pe teren în repriza secundă, mijlocașul francez s-a accidentat pe 14 august, la 2-2 cu Tottenham, și a ratat inclusiv Campionatul Mondial din Qatar.

Mai multe știri din fotbalul internațional:

Cel mai slab Inter din 2017 încoace » Fiorentina a dat lovitura și pe Giuseppe Meazza
Inter - Fiorentina 0-1
Bayern Munchen s-a distrat cu Borussia Dortmund, la debutul lui Thomas Tuchel! Bavarezii și-au umilit rivalii într-un „Der Klassiker” cu șase goluri
BUNDESLIGA

Campionul modest de la FCSB » Povestea unui fotbalist atipic din vestiarul roș-albastru: greu încercat în copilărie și salvat de soție + locuiește în zona blamată de bucureșteni

FCSB se transformă total » Planul lui Becali pentru Liga Campionilor conține și „opțiunea interzisă, din umbră”