INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  SPANIA

Probleme pentru Real Madrid » Un jucător important ar putea rata El Clasico și returul cu Bayern, din Liga Campionilor

Articol de Cristian TomaJURNALISPORT - Publicat joi, 13 aprilie 2017 21:55

Mijlocașul formației Real Madrid Gareth Bale a suferit o accidentare și ar putea rata partidele cu Sporting Gijon din campionat și Bayern Munchen din UEFA Champions League.

În minutul 59 al primei manșe a sfertului de finală cu Bayern Munchen, câștigate de Real Madrid cu 2-1, Bale a ieșit de pe teren, acuzând dureri la gamba piciorului drept. La finalul meciului internaționalul galez le-a spus reporterilor prezenți că "nu se simte chiar așa de rău".

"Bale a simțit un disconfort la pauză și nu am vrut să risc, mai ales că vine după o accidentare serioasă. Sperăm că nu e ceva serios. Este o accidentare la mușchi", a declarat Zidane.

Potrivit The Sun este aproape sigur că mijlocașul în vârstă de 27 de ani nu va juca în meciul următor cu Sporting Gijon. Zidane speră să îl aibă disponibil săptămâna viitoare când Real Madrid va întâlni Bayern Munchen și FC Barcelona.

25 de meciuria disputat Bale în acest sezon în toate competițiile reușind 9 goluri și 5 assist-uri

Bale a revenit la prima echipă în luna februarie după ce a suferit operație la gleznă, care l-a ținut departe de gazon două luni.