INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  ITALIA

JUVENTUS. Andrea Pirlo mizează din nou pe Radu Drăgușin! Debut și în Serie A

Radu Drăgușin

Articol de GSP - Publicat duminica, 13 decembrie 2020 23:59 / Actualizat luni, 14 decembrie 2020 00:21

Radu Drăgușin (18 ani), jucătorul lui Juventus, a debutat duminică în Serie A, în partida câștigată de torinezi cu Genoa, scor 3-1.

Internaționalul român de tineret a fost introdus pe teren de Andrea Pirlo în minutul 90. Acesta l-a înlocuit pe Matthijs De Ligt în momentul în care scorul era deja 3-1 pentru Juventus. Debutul lui Drăgușin în Serie A vine la 11 zile de când a bifat primele 21 de minute în UEFA Champions League, împotriva lui Dinamo Kiev, scor 3-0.

Victoria de astăzi o menține pe Juventus la 4 puncte de liderul AC Milan, golurile partidei fiind marcate de Paulo Dybala (57) şi Cristiano Ronaldo (78, 89), respectiv Stefano Sturaro (61).