INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  BOLUSPOR

OFICIAL Fostul jucător de la Rapid, prezentat oficial în Turcia

Florent Hasani a plecat de la Rapid/ foto Imago Images
Florent Hasani a plecat de la Rapid/ foto Imago Images

Articol de - Publicat sambata, 08 februarie 2025 17:47 / Actualizat sambata, 08 februarie 2025 18:01

Florent Hasani (27 de ani), fostul mijlocaș ofensiv de la Rapid, a fost prezentat oficial azi la Boluspor, în Turcia.

Florent Hasani a fost lăsat liber de contract de către Rapid la finalul lunii ianuarie, iar sâmbătă, 8 februarie, turcii au anunțat oficial transferul.

Oțelul - Rapid, festival de ratări uluitoare + Cum arată clasamentul din Superliga
OȚELUL - RAPID
Oțelul - Rapid, festival de ratări uluitoare + Cum arată clasamentul din Superliga

Hasani prezentat oficial la Boluspor

Ajuns la Rapid în urmă cu un an, Hasani a reușit să marcheze un gol în cele 34 de meciuri în tricoul vișiniu. Mijlocașul a oferit și trei pase decisive. Hasani nu a mai jucat niciun meci pentru Rapid în anul 2025.

Anunțul oficial al transferului a fost făcut de către Boluspor prin intermediul site-ului oficial.

„Florent Hasani s-a alăturat echipei Geosis Boluspor. Clubul nostru a semnat un contract pe un an și jumătate cu Florent Hasani.

Să-l cunoaștem pe Florent Hasani: Născut în 1997, în Vushtrri, Kosovo, Florent Hasani și-a început cariera la KF Vushtrria. De-a lungul timpului, a evoluat pentru KF Trepca 89, Diosgyor, H. Kfar Saba, Gyirmot FC, KF Tirana și Rapid București.

A îmbrăcat tricoul echipei naționale a Kosovo în 8 meciuri și a reușit să înscrie 54 de goluri în 265 de apariții la nivel profesionist”, a transmis Boluspor

Boluspor este în acest moment pe locul 10 din liga 2 a Turciei.

600.000 de euroeste cota de piață a lui Hasani.

Pe Hasani am încercat să-l punem pe lista de transferuri şi să-i dăm şansa să plece în altă parte, unde probabil ar fi mai fericit, unde ar prinde mai multe minute.

-Marius Șumudică, înainte de transfer

Mesajul transmis de Rapid la despărțirea e Hasani

Fostul jucător de la Rapid, prezentat oficial în Turcia
Florent Hasani. Foto: Cristi Preda, GSP

„FC Rapid și Florent Hasani au ajuns la un acord de încetare a contractului! Venit în 2024, din postura de golgheter al Superligii Albaniei, Hasani a marcat un singur gol la Rapid, în 34 de meciuri, oferind și trei pase de gol. Good luck, Florent!”, au transmis giuleștenii, pe platformele sociale.

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Citește și:
Dosar scandalos în Agenția Antidoping! Un microfon uitat deschis dezvăluie cum impune directoarea Gabriela Andreiașu ce pedepse să dea un tribunal independent: „Mi-am ținut gura! Am făcut ce mi-a cerut!”
Special
Dosar scandalos în Agenția Antidoping! Un microfon uitat deschis dezvăluie cum impune directoarea Gabriela Andreiașu ce pedepse să dea un tribunal independent: „Mi-am ținut gura! Am făcut ce mi-a cerut!”
Cui îi e frică de Valentin Ceaușescu?
Opinii
Cui îi e frică de Valentin Ceaușescu?
„M-a înșelat cu Claudiu Keșeru, chiar soția lui mi-a zis!” » Acuzații-ȘOC: „E nașul meu, a durat un an și jumătate”
Stiri extrasport
„M-a înșelat cu Claudiu Keșeru, chiar soția lui mi-a zis!” » Acuzații-ȘOC: „E nașul meu, a durat un an și jumătate”

Boloni a urcat pe scenă și toată lumea a amuțit timp de 15 minute: „Eram fericit și încă sunt!” » Valentin Ceaușescu a început să plângă în timpul discursului

Cât a plătit Klaus Iohannis pentru avionul de lux care l-a dus la Jocurile Olimpice de la Paris » Suma e aproape ireală!


Comentarii (0)

Articolul nu are încă nici un comentariu. Fii primul care comentează!

Comentează