INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  QATAR

Răzvan Lucescu cîştigă italieneşte » A treia victorie consecutivă cu 1-0 pentru El Jaish

Articol de GSP - Publicat sambata, 22 decembrie 2012 00:00 / Actualizat sambata, 22 decembrie 2012 19:27

Răzvan Lucescu pare că a depăşit momentele mai dificle prin care a trecut în acest început de sezon şi a început să lege victoriile la El Jaish.

Fostul antrenor al Rapidului, dar şi al echipei naţionale a ajuns pe locul 3 cu El Jaish după victoria de pe terenul celor de la Umm-Salal, scor 1-0.

Golul a fost marcat în minutul 42 de Adriano dintr-un penalty. În precedentele două partide, echipa lui Răzvan Lucescu a cîştigat tot în stil italienesc, 1-0. Chiar dacă a mai recuperat 3 puncte, El Jaish este deja la 9 puncte de  Al-Sadd, liderul la zi di Qatar.