INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  PAOK - ARIS 0-0

Răzvan Lucescu, nervos după remiza albă din derby-ul PAOK - Aris: „Nu sunt prost, înțeleg ce se întâmplă. Arbitrul a venit pentru un 0-0”

Răzvan Lucescu, nervos. Foto: paokfc.gr

Articol de - Publicat luni, 18 septembrie 2023 09:49 / Actualizat luni, 18 septembrie 2023 10:00

Antrenorul lui PAOK, Răzvan Lucescu (54 de ani), a dat vina și pe arbitraj pentru remiza albă din derby-ul cu Aris: „Dacă-l elimina pe Doukoure, Aris ar fi jucat în inferioritate în ultimele 30 de minute”.

PAOK n-a reușit decât o remiză, 0-0, în derby-ul cu Aris. Antrenorul Răzvan Lucescu nu și-a ascuns frustrarea, „sunt nemulțumit de rezultat”, și a arătat cu degetul inclusiv spre arbitrul întâlnirii, Tasos Papapetrou.

Hagi, șocat de jucătorii lui: „E incredibil ce au făcut! Toată săptămâna am exersat la antrenamente”
Farul - FCSB 0-1

Răzvan Lucescu, antrenorul lui PAOK: „Aris trebuia să joace ultimele 30 de minute în inferioritate”

„Sunt aici de opt ani, nu sunt prost. Înțeleg ce se întâmplă. Acest arbitru a venit aici pentru ca meciul să se încheie 0-0. Dacă ar fi scos cartonașul roșu când trebuia, Aris ar fi jucat ultimele 30 de minute în inferioritate.

E o echipă de calitate, a venit să se apere și meciurile împotriva unui astfel de adversar pot fi decise de un astfel de moment”, a comentat antrenorul lui PAOK.

Arbitrul le-a spus celor de la PAOK că nu-și mai amintește faza

Răzvan se referă la un fault de „galben” comis de Doukoure (Aris), care mai primise un avertisment, în minutul 22. „Centralul” Papapetrou a dictat cuvenita lovitură, însă n-a mai dus mâna la buzunarul cu cartonașe.

La final, șefii lui PAOK i-au cerut socoteală, însă, potrivit ofițerului de presă al clubului, Kyriakos Kyriakos, arbitrul le-a spus că nu-și mai aduce aminte faza!

Tasos Papapetrou, arbitrul întâlnirii PAOK - Aris. Foto: paokfc.gr

Răzvan Lucescu, antrenorul lui PAOK: „Ne-a lipsit posesia în zona careului advers”

Antrenorul lui PAOK este însă de acord că nici echipa lui n-a prins cea mai bună zi. „Ne-a lipsit posesia mingii în zona careului advers. Am controlat meciul, dar în ultimii 20 de metri nu am luat cele mai bune decizii la finalizare”, a comentat Lucescu junior.

Care crede Panduru că e punctul slab la FCSB: „Acolo au o grămadă de probleme!”