INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  REAL MADRID - EIBAR 2-1

REAL MADRID - EIBAR 2-1 // VIDEO+FOTO Karim Benzema a făcut show: două goluri anulate de VAR, două goluri valabile!

Articol de GSP - Publicat sambata, 06 aprilie 2019 18:36

Meciul dintre Real Madrid și Eibar, din runda 31, s-a terminat 2-1 (Benzema 59', 81'/ Cardona 39').

Scorul a fost deschis în prima repriză, minutul 39, de Cardona, din „scăriță”. Real Madrid a egalat în a doua repriză prin Karim Benzema, care l-a învins, în minutul 59, pe portarul lui Eibar cu o lovitură de cap din 6 metri.

Vezi AICI VIDEO de la meci!

Spre finalul partidei, în minutul 81, Benzema a marcat golul victoriei printr-o fază extrem de asemnătătoare cu cea de la prima reușită.

Benzema a avut și două goluri anulate. Primul în minutul 9, când arbitrul a sesizat un ofsaid și unul în minutul 56, anulat tot din același motiv, după ce a fost consultat VAR-ul.

După această victorie, Real Madrid are 60 de puncte și este pe locul 3 în clasamentul din La Liga, la 4 puncte de ocupanta locului secund, Atletico Madrid. Eibar este pe locul 11, cu 30 de puncte.

Atletico Madrid se va duela diseară cu Barcelona, de la 21:45.

real madrid 1 +3 FOTO

Vezi AICI clasamentul din Spania

Vezi AICI programul etapei 31 din La Liga

Totul despre BARCELONA - ATLETICO AICI!

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!

„Fotbalul se «deteritorializează»! Nu mai există ceva esențial” » Un profesor de antropologie, Christian Bromberger, conferință de excepție despre o „mutație” în fotbalul de azi: „Am plecat de la tifoso, adică boală contagioasă, și am ajuns aici”