INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  CUPA SPANIEI

REAL MADRID - REAL SOCIEDAD 3-4 // FOTO Trupa lui Zidane, OUT din Cupa Spaniei după un meci nebun

Articol de GSP - Publicat joi, 06 februarie 2020 20:23

Real Madrid a fost eliminată de Real Sociedad în sferturile de finală ale Cupei Spaniei, scor 4-3.

• În semifinalele Cupei Spaniei sunt deja calificate Mirandes și Granada. Pentru ultimul loc se luptă ACUM Athletic Bilbao și Barcelona.

Norvegianul Odegaard a deschis scorul împortiva formației cu care se află sub contract. Mijlocașul a profitat de de o dublă greșeală a lui Areola. Inițial, portarul madrilenilor a respins în fața un șut de la 20 de metri, apoi a scăpat printre picioare șutul lui Odegaard.

Alexander Isak, noul Ibrahimovic

Atacantul suedez Alexander Isak (20 de ani) a ieșit apoi la rampă. Primul lui gol a venit în minutul 54, cu un voleu acrobatic din preajma punctului cu var. Reușita de 3-0 a fost cel puțin la fel de spectaculoasă. O preluare elegantă a potrivit ideal mingea pentru un șut în vinclu, la colțul scurt.

Echipa lui Zidane a înscris prin Marcelo (59), Rodrygo (81) și Nacho (90+3), dar nu a mai avut forța să întoarcă rezultatul. În finalul partidei, Gorosabel, de la Sociedad a văzut al doilea cartonaș galben și, automat pe cel roșu (90+5)

Real Madrid - Real Sociedad 3-4

• Au marcat: Marcelo '59 Rodrygo '81, Nacho 90+3 / Odegaard '22, Isak '54 '66, Merino '69

Real Madrid: Areola - Nacho, Militao, Ramos, Marcelo - Valverde, Kroos, J. Rodriguez - Diaz, Benzema, Vinicius Jr.
Rezerve: Courtois - Isco, Jovic, Mendy, Modric, Rodrygo, Varane
Antrenor: Zinedine Zidane

Sociedad: Remiro - Gorosabel, Elustondo, Le Normand, Monreal - Zubeldia - Januzaj, Odegaard, Merino, Oyarzabal - Isak
Rezerve: M. Moya - A. Muguruza, A. Guevara, Munoz, Portu, Willian Jose, Zaldua
Antrenor: Imanol Alguacil

Vezi și:

VIDEO Cadoul spectaculos primit de Cristiano Ronaldo de la iubita sa

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!