INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  REAL MADRID - REAL SOCIEDAD 4-1

Real Madrid se menţine la 7 puncte în spatele Barcelonei

Cristiano Ronaldo

Articol de GSP - Publicat duminica, 06 februarie 2011 00:00 / Actualizat duminica, 06 februarie 2011 22:03

Real Madrid s-a impus cu scorul de 4-1 în meciul disputat pe teren propriu, contra formaţiei Real Sociedad.

VEZI AICI REZUMATUL MECIULUI CÎŞTIGAT DE REAL

Ricardo Kaka a deschis scorul în minutul 8, iar Cristiano Ronaldo a reuşit o "dublă" în minutele 21 şi 42.

După pauză, oaspeţii au reuşit să înscrie golul de onoare cu ajutorul lui Arbeloa, care a trimis mingea în propria poartă, în minutul 72. Adebayor a închis tabela cu un minut înainte de final.

Formaţia antrenată de Jose Mourinho ocupă locul 2 în clasamentul din Primera Division, la 7 puncte de liderul FC Barcelona.