INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  REAL SOCIEDAD - BARCELONA 0-1

Barcelona, victorie în prelungiri cu Sociedad! Araujo aduce liniștea în ultimele momente » Clasamentul ACUM

Ronald Araujo
Ronald Araujo Foto: Imago

Articol de - Publicat sambata, 04 noiembrie 2023 22:37 / Actualizat duminica, 05 noiembrie 2023 01:24

Barcelona s-a impus în fața lui Real Sociedad cu scorul de 1-0 datorită golului reușit de Ronald Araujo (24 de ani) în minutul 4 al prelungirilor.

Barcelona se deplasa în Țara Bascilor după înfrângerea din El Clasico din etapa trecută, când catalanii erau învinși de Real Madrid în minutul 2 al prelungirilor, scor 1-2.

Adrian Mititelu, izbucnire FURTUNOASĂ după derby: „Din momentul ăsta, suntem într-un război de 10 ori mai mare. Mi-au atacat familia într-un mod barbar! CSU e echipa sistemului”
CSU CRAIOVA - FCU CRAIOVA 1-1

Barcelona a învins-o pe Sociedad în prelungiri

Barcelona rămâne la 4 puncte față de liderul Girona, grație golului marcat în minutul 4 al prelungirilor de fundașul Ronald Araujo. Uruguayanul a lovit puternic cu capul balonul centrat în careu de Ilkay Gundogan și a adus 3 puncte importante în contul catalanilor.

+4 FOTO

FINAL. REAL SOCIEDAD - BARCELONA 0-1

Real Sociedad - Barcelona, echipele de start:

Real Sociedad (4-3-3): Remiro – Traore, Zubeldia, Le Normand, Munoz - Mendez, Zubimendi, Merino - Kubo, Oyarzabal, Barrenetxea
Antrenor: Imanol Alguacil

Barcelona (3-4-3): Ter Stegen – Araujo, Kounde, Martinez - Cancelo, Gavi, Gundogan, Balde - Lopez, Lewandowski, Felix
Antrenor: Xavi Herandez

VIDEO Imagini tari de la antrenamentul Barcelonei înainte de meciul cu Real Sociedad

Clasamentul live din La Liga

Programul etapei a 12- din La Liga

Răsturnare de situație la miezul nopții! Mircea Lucescu a plecat de la Kiev, dar urmează altă provocare: „Nu e finalul”
RETRAGERE
Dan Petrescu a pierdut finala Cupei » Coșmar pentru Jeonbuk în a doua repriză
COREEA DE SUD

Campionul modest de la FCSB » Povestea unui fotbalist atipic din vestiarul roș-albastru: greu încercat în copilărie și salvat de soție + locuiește în zona blamată de bucureșteni

FCSB se transformă total » Planul lui Becali pentru Liga Campionilor conține și „opțiunea interzisă, din umbră”