INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  SPANIA - ANGLIA 2-3

Record impresionant pentru un jucător spaniol după golul cu Anglia din Liga Națiunilor: 10 goluri din 10 șuturi

Articol de - Publicat marti, 16 octombrie 2018 10:26

Refuzat de Barcelona și împrumutat la Dortmund, Paco Alcácer trece prin cel mai bun moment al carierei.

Aseară, în înfrângerea cu Anglia, 2-3, Paco a înscris golul de 1-3 și a reaprins, pentru scurt timp, speranțele ibericilor.

A marcat 10 goluri din 10 șuturi pe poartă în toate competițiile: 7 pentru Borussia (171 de minute) și 3 pentru Spania (106). 10 goluri în 277 de minute.

Vezi și: Nervi la final după surpriza Spania - Anglia: un jucător al Barcelonei nu a mai rezistat și a vrut să lovească arbitrul!