INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  REAL MADRID - FC BARCELONA 2-1

Recordurile lui Messi » Golul marcat pe Bernabeu îi mai aduce un titlu

Articol de GSP - Publicat sambata, 02 martie 2013 00:00 / Actualizat sambata, 02 martie 2013 21:36

Messi a egalat pentru Barcelona în „El clasico” din La Liga, 2-1 pentru gazdele de pe Santiago Bernabeu.

Argentinianul s-a transformat în cel mai bun marcator din confruntările cu Real Madrid, egalîndu-l pe legendarul Di Stefano, cu 18 reuşite.

Golul marcat de Messi în minutul 18 pe Santiago Bernabeu este reuşita cu numărul 50 pentru jucătorul catalan în acest sezon.