Alte știri din fotbal
Deputatul român era la „șpriț", cu câteva ore înainte de Turcia - România! Scenele surprinse în Istanbul
0
Jucătorul pe care pariază Gardoș la Turcia - România: „Își creează singur ocazii”
0
Am intrat în vestiarul turcilor de la Istanbul » Ce mănâncă înainte de meci și mesajul de ultimă oră: „Respectați imnul României!”
0
Anomalie în finanțe la Csikszereda » A trecut 7,7 milioane de euro la „și altele”: ce înseamnă asta
0
Știri din fotbal internațional
UEFA a fost dată în judecată pentru formatul Ligii Campionilor! » Miza: 20 de milioane de euro și reputația forului continental!
0
Îngrijorarea în privința lui Jamal Musiala! » Pierde Mondialul 2026?!
0
Gennaro Gattuso, selecționerul Italiei, înaintea barajului pentru Mondial: „Aud voci care îmi spun asta”
0
Amatorism incredibil! O altă vedetă de la Real Madrid examinată la piciorul greșit?! » L'Equipe face dezvăluiri halucinante
0
Lifestyle
Rivalul chinezesc pentru Tesla, surprins pe străzile din Europa! Peste 100.000 de rezervări în doar două săptămâni de la lansare
6
La 15 ani după dezastru, face scufundări an de an ca să își găsească soția! „I-am recuperat telefonul, am văzut ultimul SMS pe care voia să-l scrie”
10
Cine a fost, cu adevărat, Chuck Norris? 5 centuri negre, 35 de Dani: „A numărat până la infinit. De două ori”
21
„Mi-am zis: «Dacă te alege un fotbalist, înseamnă că ai ceva special»” » Influencerița devoratoare de jucători: „Mi-am mărit sânii pentru el”
11
O firmă mufată politic livrează mâncarea bolnavilor din Spitalul Județean ...
Libertatea
Aurul ascuns în Carpați: peste 2.000 de tone scoase în ultimele două ...
Adevărul
„Ioanițoaia al Turciei”, despre stilul lui Mircea Lucescu: „Am scris ceea ...
GSP SPECIAL
Participant la „jaful secolului” de la Timișoara, martor pentru DNA într-un ...
Libertatea
ba esti un troll de 2 lei spalat pe creier ca si alte moluste care n au tupeul sa si dea jos propriul regim...aka rusii...tu n-ai ce teorii sa vehiculezi atata timp cat un *** ameninta pe toata lumea cu razboiul...***,NATO nu se exinde cu forta...si motivul pt care s a extins in Europa e cat se poate de evident acum...Rusia este imensa...cum adica nu le convine ca NATO este la frontiera lor?pai daca ocupa Ucraina , nu tot la granita lor va fi NATO?logica de om *** care prinde la de astia ca tine...
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
mai "***" vezi-ti de treaba ta.
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Replica de prostalau spalat pe creier ce nu poate lega 2 fraze fara sa se umple de penibil. Pune mana pe carte cum sugerezi.
pune mana pe o carte sau mai multe cfrRica. habar n-ai ce scrii acolo. o mai dai si teorii conspirative.
Am vazut declaratia lui Zelensky, e ok, un pas, desi e mai mult negociere, spune multe in toate directiile. Problema este ca nu e suficient pt Putin. Multora le scapa insa el nu vrea vreun stat tampon... nu l-ar deranja, dar mai la vest. Scopul lui de la bun inceput este cucerirea Ucrainei (nu neaparat acum dar in urmatorii 10 ani) si Belarusului, recuperarea rusilor de acolo. Si asa cum zici, Belarusul e rezolvat, dupa decenii de semi-rebeliune ale lui Lukashenko. Sunt convins ca intelegerea e facuta, cand se retrage, se face in 2 zile un referendum si se unesc. Tocmai din cauza asta Ucraina nu poate sa accepte cererile rusilor, nu complet, pt ca e doar un pas pana la inghitirea completa. Teoriile conspiratiei pe care le spui sunt ridicole, treaba ta. Cat despre ideea ca americanii au renuntat la Ucraina... 17000 de rachete anti-tanc si vreo 4000 anti-aeriene trimise in ultimele 10 zile... Si repet, daca rusii pun problema ca in razboiul rece in timpul crizei cubaneze, atunci si vestul o sa procedeze la fel. Si intr-un razboi rece esti obligat sa-ti DISTRUGI adversarul prin orice metode indirecte gasesti. Si asta o sa se incerce.
Cum adica criza rachetelor din Cuba nu e o comparatie buna. Biden prin calul sau troian - Nato, daca vine la granita Rusiei e de bine?! E aceeasi situatie. Ucraina e facatura Rusiei staliniste, tara incropita din teritorii luate de la Cehia, Polonia, Romania si Rusia facute cadou de rusi. Deci, din punctul rusilor de vedere...dupa ce ca-ti fac cadou toate teritoriile astea (furate, bineinteles), tu vii si-mi aduci dusmanul strategic pe granita?! Povestea e veche, ce fac rusii azi e pus la cale de prin 2014, din momentul in care americanii intrasera in linie dreapta pentru cucerirea Ucrainei prin steagul NATO. Altfel, in caz ca n-ai inteles ce a spus Zelinsky azi, e gata, a capitulat, s-a predat, Rusia a castigat, asa cum a recastigat si Belarusul (despre care nimeni nu mai scrie nimic). Gurile rele spun ca rusii i-au prins pe americani cu nu stiu ce laboratoare prin Ucraina in care dezvoltau nu stiu ce patogeni deosebit de periculosi, si Biden a cedat, insarcinandu-si purtatorul de cuvant - actorasul nebunatic - sa declare capitularea. Deci, la moment, nu se pune problema ca rusii sa-si mai doreasca ceva, razboiul cu americanii l-au castigat, subiectul e inchis, acum urmeaza cine stie cati zeci de ani de raceala diplomatica, inclusiv intre noi si rusi, pentru ca purtatorul de cuvant al lui Biden de la Bucuresti - Werner - a fost tare in gura zilele astea, alaturi de Nick Ciuca, angajatul americanilor din Afganistan si Irak.
Comparatiile cu chestii din razboiul rece nu-si au locul... traim in alta lume, mai libera, cu tari suverane cum sa spui altora ce sa faca??? Bineinteles, rusii nu au fost de acord, gandesc ca tine. Eh, daca au pus problema ca in Razboiul Rece, atunci si Vestul le-a raspuns la fel!!! Ei au ales calea asta, acum sa li se aplece raspunsul... 0 importuri, 0 exporturi, 0 investitii, sa-si produca singuri totul daca sunt capabili, numai ca nu mai sunt. Conflicte vagi, interventii scurte, s-au mai trecut cu vederea, aici pur si simplu vor sa cucereasca Ucraina, la fel cum au incercat in Afghanistan. Si raspunsul este similar, de ce ar fi surprinsi?
tu bubui de prostie, că dacă pleci cu cercu, te mâncă șanțu. da meri oricum :))))
***
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
***
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.