Alte știri din fotbal
„Arhitectul” lui Csikszereda pleacă la finalul sezonului » Robert Ilyeș a luat decizia finală
0
Comandantul Stelei anunță planul pentru promovarea în Superligă: „Odată ce va veni anunțul că putem promova...” + mesaj clar despre Daniel Oprița
0
„M-a înjurat, m-a făcut praf!” » Fostul mare fotbalist a ales între România și SUA: „Mă mut, deși e mai scump...”
0
Ce se întâmplă cu Alexandru Dobre, la 4 zile după ce jucătorului i s-a făcut rău
2
Știri din fotbal internațional
Telenovela s-a încheiat: Jose Mourinho va fi numit antrenorul lui Real Madrid
2
„Regele Soarelui” are alături un fotbalist legendar al Realului! Așa vrea să-l doboare pe Florentino Perez
0
Borussia Dortmund a anunțat prima achiziție a verii: 20 milioane de euro pentru uriașul de 1,95 metri
0
Oficial: numit astăzi selecționer, va fi cel mai în vârstă antrenor din istorie la un Campionat Mondial!
1
Lifestyle
Raluca, soția fostului internațional din Superliga, revine în televiziune după 8 ani: „Mă întorc mai puternică” » Cum arată acum
2
Look de aproape 30.000 de euro pentru Lamine Yamal. Cum a venit starul îmbrăcat la El Clasico
2
Olivia a furat toate privirile la Barcelona - Real Madrid și s-a dus glonț la Yamal!
1
Raluca i-a dat vestea, imediat după promovarea Corvinului în Superliga
2
A început Summitul B9 la București. Avertismentul lui Nicușor Dan: „De ...
Libertatea
„Halucinațiile” AI la ANAF. Fiscul motivează respingerea contestațiilor cu ...
Adevărul
De nedespărțit și după moarte! Incredibila legătură dintre un fotbalist și ...
GSP SPECIAL
Clădirea-gazdă pentru peste 650 de firme: afaceriști străini, contracte ...
Libertatea
E o conspiratie mondiala impotriva valorilor romanesti. Nu numai la Atalanta, ci la toate echipele. Morutan, Man, Mihaila si multi altii au fost transferati cu un singur scop: sa le distruga cresterea. Romania ar fi fost o combinata de Brazilia-Belgia-Franta dar oculta mondiala ne opreste. PS: spre deosebire de noi, fanii acestui sport, antrenorul ii vede si la antrenament.
Amuzament maxim cu clonatii:))))) perla mieila se intoarce langa Man :))))))
Bai, stiu mai mult fotbal decat poti tu sa inveti in 10 vieti. NU asta e problema. Stiu ca actuala imagine a Atalantei i se datoreaza exclusiv lui Gasperini. Stiu ca este un antrenor apreciat. Din pacate pentru el, actuala Atalanta nu joaca nimic, si aici este vorba de antrenor. Spune-mi te rog cu ce este mai bun Boga decat Mihaila? Da, stiu, o sa spui ca nu ma pricep la fotbal, ca Boga a fost ales cel mai bun dribleur din Italia, bla, bla bla.... fara efect pentru rezultatele Atalantei. Pai vezi tu ca antrenor, ca Boga ti-a dat un singur gol anul acesta si cred ca are maxim 2 pase de gol si tu joci in continuare cu el, fara sa incerci sa-i dai posibilitatea si lui MIhaila (si mai sunt niste tineri care au primit prea putine sanse) sa joace, sa-ti arate ce poate, ca asa si el poate sa dribleze si sa rateze. Dar pe Boga il bagi desi are o varsta la care ai sanse mici sa-l valoarifici pe bani multi, pe cand la MIhaila la 21 ani daca ii dai sansa sa joace, poti ca peste 2 ani sa iei bani multi. De aceea spun ca nu se pricepe. Din pacate pentru Gasperini, jocul actual al Atalantei este mult sub cel al Parmei, deci jocul este de Serie B.
Nu stiu dedesubturile, dar eu zic ca Mihaila e cam de nivelul lui Razvan Marin, adica maxim de Serie A la retrogradare. Pentru partea superioara a clasamentului, ar trebui sa fie de nivelul jucatorilor care au jucat acolo, adica Mutu, Chivu, Radu Stefan. Cu parere de rau, nu il vad la nivelul ala, nici acum nici in perspectiva.
Oltenisme... Sa spui ca Gasperini nu e antrenor, asta inseamna sa nu ai habar de fotbal. Tot ce a realizat Atalanta in ultimii ani i se datoreaza lui Gasperini. Daca el pleaca sau este demis, Atalanta se duce rapid in serie B.
clona din mogosoaia, fecefecesebe berceni si acaademia lui nas borcanat se intrec in diamante false cu care tepuiesc naivii
Dar decizia "împrumutului" cum s-o fi luat? Tot balanța financiară a decis...
La Larma a avut meciuri în care a fost desemnat cel mai bun din echipă. Viteza (un atu serios în fotbalul de azi) lui Mihăilă e extraordinară dar nu este singura lui calitate... Ești distructiv (de ce? ce probleme ai? ai și sugestii, soluții alternative, spune-le!).
Au fost si antrenamente, teste fizice, jocuri scoala... Doar nu crezi ca decizia s-a luat pe baza a 10 minute?
Gasperini e antrenor, corect. El s-a bazat pe un nucleu de jucatori experimentati care nu am mai dat randamentul dorit, au jucat foarte slab in campionat. In anumite meciuri jucau haotic, individualisti..Cred ca din vara vor pleca cativa jucatori...
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.