Alte știri din fotbal
Oribil! Denis Alibec a înjurat copiii din academia Chindiei: „Duceți-vă-n p**a mea”
0
El este alesul lui Kyros Vassaras pentru barajul FCSB - FC Botoșani
0
Florin Gardoș a ieșit la atac după Chindia - Farul: „M-am uitat pe reluări”
0
I-a activat clauza lui Marius Coman! Ce se întâmplă cu atacantul care în martie era convocat la națională
0
Știri din fotbal internațional
Real Madrid - Bilbao, în ultima rundă din La Liga » Echipe de start
0
Valencia - Barcelona, ultimul meci al lui Robert Lewandowski pentru catalani » Echipele de start
0
Cristi Chivu, de ZECE! Notele primite în Italia, după ultimul meci al sezonului pentru Inter
0
Bayern - Stuttgart, finala Cupei Germaniei
0
Lifestyle
Fosta acționarului de la Dinamo, la Festivalul de la Cannes: „6 ani împreună au fost foarte grei”
2
Ramona Olaru, vedeta Antenei, antrenament neobișnuit » Antrenorul a rămas surprins: „Dă bine?”
6
A fost căsătorită cu Ioan Timofte, s-a iubit cu Adrian Cristea, acum face afaceri în SUA: „Vorbim despre miliardari din toate colțurile lumii”
12
Cum a ales Vinicius Junior să oficializeze despărțirea de iubita lui » Virginia posta fix în acel moment o fotografie provocatoare
8
„Timpul nu este de partea Rusiei”: pierderile de pe front și economia apăsă ...
Libertatea
Criza politică din România a stricat planul Budapestei privind gazul din ...
Adevărul
O decizie definitivă a Curții de Apel București produce panică la FRF: ...
GSP SPECIAL
CEO-ul unui mare grup de companii compară situația din România cu criza din ...
Libertatea
e discutabila aia cu out-ul executat cu doua maini in loc de o mana si a doua care sa ghideze - cum evalueaza arbitrul faptul ca a aruncat doar cu o mana? se stie ca forta din maini este diferita, daca foloseste 10% din forta intr-una din maini e ok?. de asemenea fenta la 11m - jucatorul care bate 11m se face ca da in dreapta si suteaza in partea cealalta - e fenta. isi ia galben?
la fel de stupida ca aia cu fenta la penalty :))
Cea mai stupida regula: daca din corner iti dai autogol (atentie! cornerul e la poarta adversa), se va dicta corner pentru echipa adversa (adica nu se valideaza autogolul). :)
in zece secunde ? pai numai bucuria celor care au marcat dureaza 1 minut :))) iar sa parcurgi 50 de m in 10 secunde trebuie sa alergi ca disperatul in timp ce ceilalti inca se bucura :)))
pai si daca jucatorul aflat in offside nu atinge mingea ( in 90% din cazuri) de unde se bate ?...ati ales (exemple) pana ati cules...
Asta ca asta, insa cred ca proba video e cheia ... Cand arbitrul va avea posibilitatea sa poată revedea faza (macar la meciurile din prima liga) atunci vom avea un fotbal mult mai corect. Desigur va trebui sa existe si o limita a numărului de contestații pe meci, precum in tenis si in NFL. Mai in gluma mai in serios, io nu știam ca exista 95 de reguli cu totul :-)
Sunt schimbari minore,iar dupa parerea mea cele mai folositoare ar fi urmatoarele 2....IN MOMENTUL IN CARE arbitrul fluiera un fault,jucatorii nu mai trebuie sa atinga mingea pana cand nu se cunoaste in favoare cui a fost fluierata faza...exemplu...jucatorul X faulteaza,apoi tot el ia mingea si o arunca sau o loveste intr-o directie pt a evita repunerea rapida in joc de catre jucatorul faultat...sanctionarea cu cartonas galben!A doua ar fi,DUPA MARCAREA UNUI GOL NICI UN JUCATOR AL ECHIPEI CARE A MARCAT,NU ARE VOIE SA MAI ATINGA MINGEA.Balonul va fi repus in joc de catre echipa adversa,in cel mult,10 secunde!Altfel capotanul echipei va fi sanctionat cu cartonas galben!
Tot degeaba daca nu introduc timpul de joc efectiv ca si la handbal, baschet, futsal, etc. Cu timpul de joc actual este evident trasul de timp care strica jocul, numai loviti vezi pe jos care se dau de ceasul mortii. Datorita timpului actual de joc din cauza celor care trag de timp in diferite moduri, apar nervi la echipa adversa si asta poate influenta rezultatul unui joc. Nu e prea fair play. (parerea mea)
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.