INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  ESTONIA

Scoruri incredibile în primul tur al Cupei Estoniei » Au bătut 36-0!

Articol de GSP - Publicat marti, 16 iunie 2015 00:00

Scoruri incredibile în primul tur al Cupei Estoniei în care intră echipele profesioniste. Una dintre acestea, Infonet, a învins cu 36-0 o trupă de amatori, Virtsu.

Trevor Elhi a marcat 10 goluri, ceilalţi 10 colegi din teren (toţi în afară de portar) au marcat măcar unul!

Imediat, estonii au dat drumul la glume. "La 25-0 a fost ofsaid", "De ce s-au dat două minute de prelungiri la 34-0? Inuman" sau "Dacă fiecare jucător păstra balonul după hattrick, Infonet rămînea fără mingi în magazie".

Tot sîmbătă, Narva - Kasakad 14-0 şi Kuressaare - Rapla 20-0. Tot în Cupă a jucat o echipă pe nume Like&Share FC!