INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  SUNDERLAND - LEICESTER 0-2

Scurt și la obiect » Ce i-a zis Ranieri, la pauză, lui Vardy pentru a-l motiva să marcheze

Articol de GSP - Publicat luni, 11 aprilie 2016 09:19

Claudio Ranieri a dezvăluit ce i-a spus lui Jamie Vardy la pauza meciului cu Sunderland pentru a-l motiva.

Leicester City a câștigat partida disputată în deplasare și e la 7 puncte distanță de următoarea clasată, Tottenham, când mai sunt 5 meciuri de jucat.

21 de goluri în 33 de meciuri a marcat Vardy pentru Leicester

După 45 de minute, scorul era 0-0. În vestiar, tehnicianul lui Leicester a avut o scurtă discuție cu Vardy. Italianul a dezvăluit ce l-a rugat pe fotbalist: "Hai, Jamie! Avem nevoie de tine! Am nevoie de tine!"

Iar Jamie nu l-a dezamăgit, marcând dubla prin care Leicester a câștigat meciul.

Formația lui Ranieri mai are nevoie de 3 victorii în următoarele 5 meciuri a fi campioană matematic.