INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  ANGLIA / PREMIER LEAGUE

Şefii de la Arsenal sunt tranşanţi: "Ratarea Ligii Campionilor este inacceptabilă!" :X

Articol de GSP - Publicat duminica, 22 februarie 2009 00:00

Ivan Gazidis, directorul executiv al lui Arsenal, a avertizat astăzi că o clasare între primele 4 echipe din Premier League este vitală pentru "tunari".

El susţine că ratarea unui loc de Liga Campionilor ar fi o mare dezamăgire pe Emirates, mai ales pentru că Arsenal ar avea foarte mult de pierdut din punct de vedere financiar:

"Aşteptăm o calificare în Liga Campionilor şi vrem să ne luptăm pentru acest trofeu. Bineînţeles că există şi un impact financiar, pentru că doar banii din Ligă ne ajută să ne susţinem singuri.

Suntem dezamăgiţi de actualul loc 5 din clasament, dar vom lupta pînă la ultima secundă din acest sezon. Următoarele 4-6 săptămîni vor fi decisive pentru noi", a spus oficialul lui Arsenal pentru Sunday Mirror.

Arsenal este în acest moment pe locul 5, la 6 puncte de locul 4 ocupat de Aston Villa. Elevii lui Arsene Wenger n-au reuşit mai mult de o remiză albă ieri după-amiază, pe teren propriu, în faţa lui Sunderland.

Ivan Gazidis, directorul executiv al lui Arsenal, a avertizat astăzi că o clasare între primele 4 echipe din Premier League este vitală pentru "tunari".

El susţine că ratarea unui loc de Liga Campionilor ar fi o mare dezamăgire pe Emirates, mai ales pentru că Arsenal ar avea foarte mult de pierdut din punct de vedere financiar:

"Aşteptăm o calificare în Liga Campionilor şi vrem să ne luptăm pentru acest trofeu. Bineînţeles că există şi un impact financiar, pentru că doar banii din Ligă ne ajută să ne susţinem singuri.

Suntem dezamăgiţi de actualul loc 5 din clasament, dar vom lupta pînă la ultima secundă din acest sezon. Următoarele 4-6 săptămîni vor fi decisive pentru noi", a spus oficialul lui Arsenal pentru Sunday Mirror.

Arsenal este în acest moment pe locul 5, la 6 puncte de locul 4 ocupat de Aston Villa. Elevii lui Arsene Wenger n-au reuşit mai mult de o remiză albă ieri după-amiază, pe teren propriu, în faţa lui Sunderland.

Citește și:
Cum arată casa unde a copilărit miliardarul Ion Țiriac
Special
Cum arată casa unde a copilărit miliardarul Ion Țiriac
Acasă la J.R. Ewing, capul răutăților din serialul Dallas: cum e în realitate ferma Southfork, locul unde s-a născut capitalismul românesc
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Acasă la J.R. Ewing, capul răutăților din serialul Dallas: cum e în realitate ferma Southfork, locul unde s-a născut capitalismul românesc
Comentariul TV clonat, femei frumoase inexistente și „Hitler” din tribuna Germaniei: AI-ul stăpânește Mondialul într-un fel sinistru! Cum a fost trucat comentariul TV: „Cine e negresa asta?”
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Comentariul TV clonat, femei frumoase inexistente și „Hitler” din tribuna Germaniei: AI-ul stăpânește Mondialul într-un fel sinistru! Cum a fost trucat comentariul TV: „Cine e negresa asta?”
FCSB nu-i mai tolerează salariul imens: pleacă?!
Superliga
FCSB nu-i mai tolerează salariul imens: pleacă?!
EXCLUSIV VIDEO Magazin închis în România cu colivă și
Profit.ro
EXCLUSIV VIDEO Magazin închis în România cu colivă și "Veșnică Pomenire". Apare acum cel mai mare magazin de tenis & padel
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Comentariul TV clonat, femei frumoase inexistente și „Hitler” din tribuna Germaniei: AI-ul stăpânește Mondialul într-un fel sinistru! Cum a fost trucat comentariul TV: „Cine e negresa asta?”

FABULOS » De la România - Argentina, în 1994, nu s-a mai întâmplat așa ceva la un Mondial


Comentarii (1)
 •  22 Februarie 2009, 19:46

Rabdare....nu cred ca Arsenal va rata locul 4 pt ca are un lot foarte valoros...si curand vor reveni si accidentati Fabregas,Adebaior,Walcott,Rosicki,Eduardo vor ucide tot..GOOO Arsenal ............................................ Pt toti fanii Arsenal Id-ul meu de Massenger: doryn_ck_91 ............................................

Vezi toate comentariile (1)
Comentează