INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  ITALIA

VIDEO Zlatan Ibrahimovic, reușită marcă înregistrată! A înscris din „foarfecă” și a adus victoria lui AC Milan în deplasarea cu Udinese

Zlatan Ibrahimovic (39 de ani) a marcat golul victoriei lui AC Milan în deplasarea de la Udinese, scor 2-1. +9   FOTO

Articol de GSP - Publicat duminica, 01 noiembrie 2020 16:32 / Actualizat duminica, 01 noiembrie 2020 21:58

AC Milan continuă startul excelent de sezon, iar veteranul Zlatan Ibrahimovic este principalul motiv al reușitei. Suedezul a fost decisiv și astăzi. A pasat pentru Kessie la golul de 1-0, în minutul 18, apoi a înscris spectaculos, printr-o „foarfecă” din 6 metri, în minutul 83.

VIDEO. Rezumatul meciului Udinese - AC Milan 1-2

Zlatan a ajuns la 7 reușite în cele 6 meciuri de Serie A. Este golgeterul campionatului.

AC Milan, lider în Serie A

AC Milan este neînvinsă în acest sezon. Ocupă prima poziție în Serie A, cu 16 puncte, 4 peste Atalanta, ocupanta poziției secunde. Campioana en-titre Juventus este la 7 lungimi în spate.

2011este anul ultimului titlul cucerit de AC Milan

Clasament Serie A:

SERIE A. Ce notă a luat Răzvan Marin în Gazzetta dello Sport: „Le-a lăsat prea multă libertate adversarilor”

Vlad Chiricheș împarte vestiarul cu încă un român! Surpriza lui De Zerbi pentru duelul Sassuolo - Napoli