INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  SEVILLA - BARCELONA 1-1

FOTO Gest violent al lui Kounde în Sevilla - Barcelona! Moment de „blackout” pentru care a văzut „roșu” direct

FC Sevilla și Barcelona au remizat, scor 1-1, într-un meci restant din runda cu numărul  4 a primei ligi spaniole. +9   FOTO
FC Sevilla și Barcelona au remizat, scor 1-1, într-un meci restant din runda cu numărul 4 a primei ligi spaniole.

Articol de GSP - Publicat miercuri, 22 decembrie 2021 00:26 / Actualizat miercuri, 22 decembrie 2021 00:34

Sevilla a deschis scorul în minutul 32, la finalul unei scheme puse perfect în practică. Papu Gomez, „rebelul” adus de la Atalanta, s-a poziționat în spatele defensivei catalane la un corner executat din flancul drept. A venit în viteză maximă prin spatele apărătorilor și a șutat pe jos, la colțul lung, fără speranțe pentru Ter Stegen.

+5 FOTO

Barcelona a egalat la ultima acțiune a primei reprize. Fundașul Ronald Araujo s-a înălțat spectaculos și a reluat cu capul o centrare venită de la colțul terenului.

Sevilla - Barcelona, remiză în La Liga

Ploaia torențială de pe Ramon Sanchez Pizjuan a contribuit la nervii din partea secundă. Mai multe intrări la limită, pe fondul suprafeței alunecoase, au dus într-o final la un gest nervos al lui Jules Kounde. În urma unui duel în tușă, apărătorul gazdelor a aruncat mingea în fața lui Jordi Alba, cu forță, și a văzut direct cartonașul roșu!

Elevii lui Xavi au fost la un pas să dea lovitura în minutul 84, când execuția lui Ousmane Dembele a lovit bara.

Sevilla și Barcelona, remiză pentru Real Madrid

Egalul dintre Sevilla și Barcelona îi prinde bine liderului Real Madrid. Andaluzii, principalii urmăritori în acest moment, rămân la 38 de puncte. Au de recuperat 5 lungimi față de trupa lui Ancelotti. Barcelona rămâne în afara locurilor de cupe europene, pe 7, cu 28 de puncte.

VIDEO / EXCLUSIV „Fotbalistul anului” în ancheta GSP, Florin Niță e șocat de ce i se întâmplă la Sparta Praga: „Vreau să plec!”

Încă un eșec pentru Galatasaray, Cicâldău „dat dispărut”: „L-a văzut cineva pe băiatul ăsta?”