INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  BELGIA

Simplă coincidenţă? Meciul care a aruncat în aer lumea pariorilor » Dezbateri aprinse pe internet

Articol de GSP - Publicat luni, 16 martie 2015 00:00 / Actualizat luni, 16 martie 2015 13:26

O partidă jucată ieri după-amiază a stîrnit mare vîlvă pe reţelele de socializare, după ce cîţiva microbişti au descoperit o legătură bizară între partida Cercle Brugge - Mechelen 2-3 de duminică şi un meci între aceleaşi echipe disputat anul trecut.

Ieri, în prima ligă din Belgia, Cercle Brugge conducea, în minutul 89, cu 2-0. Wolski ( Mechelen) a redus din diferenţă, după care gazdele au rămas în 10. În prelungiri, Veselinovici şi acelaşi Wolski au întors soarta partidei în favoarea oaspeţilor, 2-3!

După ce mulţi internauţi au remarcat desfăşurarea halucinantă a evenimentelor, unii au atras atenţia că meciul dintre cele două, disputat acum un an (februarie 2014), a avut o înşiruire aproape identică a evenimentelor. Însă cu rolurile inversate!

Atunci, Mechelen a condus la pauză, 2-0, şi a luat cartonaş roşu în repriza secundă. Apoi, pe final, (87, 90+1, 90+4), Cercle a marcat de trei ori şi a cîştigat cu acelaşi scor, 3-2!

Subiectul a stîrnit controverse mai ales pe paginile destinate pariorilor.