Comentarii (25)
robby73
robby73  •  01 Iulie 2019, 11:39

Spania a dominat clar meciul, dar cu un cartonaș roșu pentru Spania în prima repriză, putea să se gate totul altfel.

tandd
tandd  •  01 Iulie 2019, 10:16
Postat de robby73 pe 01 Iulie 2019, 07:17

11m al nostru nu a fost faza fixa ? Si daca conduceam 4-1, tot ne bateau nemti. Tot vorbim atat de ocaziile ratate in prima repriza. Pai daca germania nu rata asa mult in repriza a doua, luam cel putin 6. Sa fim multumiti cum a fost. Felicitari Spaniei. Au fost echipa mai buna si au castigat meritat.

oricat de nemti sunt ei crezi ca nu se resimt dupa meciul la ora aia si dupa consumul din meciul cu noi????au patit exact ce am patit si noi,n-au fost proaspeti si spania a fost peste tot,ba inca rezultatul e un pic mincinos,spania a avut mari ocazii sa inchida definitiv meciul

robby73
robby73  •  01 Iulie 2019, 07:20
Postat de Eugen Iustin pe 30 Iunie 2019, 23:39

Spania cu o clasa pest nemti, nemtii cu nimic mai buni ca noi.

Din pacate cu doua goluri mai buni ca noi !

robby73
robby73  •  01 Iulie 2019, 07:17
Postat de Mike Che pe 01 Iulie 2019, 06:29

Noi suntem cei care am pierdut în semifinale cu nemții din 3 faze fixe. Tu, pe de altă parte, habar n-ai ce înseamnă demagog.

1735767466699239
Mike Che  •  01 Iulie 2019, 06:29
Postat de sala_dalles pe 01 Iulie 2019, 01:06

Si cine suntem noi ba demagogule !

1616362188580443
Dan Dumitrescu  •  01 Iulie 2019, 03:44

A fost victoria fotbalului tacticizat contra fotbalului atletic. Cu alte cuvinte nemtilor nu e bine sa le dai obiectul muncii pentru ca se apuca de treaba si o fac cu simt de raspundere. Spaniolii au dominat prin posesie prelungita care i-a scos pe nemti la joc punctandu-i ori de cate ori au fost prinsi descoperiti. Sa nu uitam bara spaniolilor care ar fi facut scorul mai apropiat de realitate. Junge mannschaft nu a aratat ca o echipa germana autentica alergand mult si degeaba, putinele ocazii avute fiind de fapt momente in care spaniolii o lasau mai moale. Vazandu-i ne dam seama ca si noi mai avem mult de invatat la acest joc pana vom ajunge la nivelul spaniolilor.

sala_dalles
sala_dalles  •  01 Iulie 2019, 01:06

reteleanu
reteleanu  •  01 Iulie 2019, 00:28

nu e nimic de comentat, echipa care din primul sfert de ora al primului lor meci (da, ala cu italia) a aratat ca e din cu totul alt material decat restul echipelor (da, chiar si decat romania) a castigat total meritat. daca am fi putut sa-i incurcam? detest istoriile alternative (daca nu s-a intamplat, inseamna ca nu era posibil) dar in seara asta poate ca am fi avut mai multe sanse decat germanii, cu jocul lor liniar.