INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  OLANDA

REZUMATUL VIDEO PSV Eindhoven, start fantastic în Olanda » Serie incredibilă în marșul spre titlul #25

Twente - PSV 0-3
Twente - PSV 0-3 Foto: Imago

Articol de - Publicat sambata, 25 noiembrie 2023 23:19 / Actualizat sambata, 25 noiembrie 2023 23:41

PSV Eindhoven a învins-o pe Twente în deplasare cu scorul de 3-0 și își continuă seria fantastică în acest sezon din Eredivisie.

PSV a profitat de avantajul numeric, după ce fundașul gazdelor, Mees Hilgers, a fost eliminat în minutul 25. Joey Veerman a deschis scorul în minutul 45+1, iar autogolul lui Robin Propper din minutul 49 dubla avantajul oaspeților. Johan Bakayoko a închis tabela la 3-0 în minutul 82.

Mandorlini, OUT de la CFR?! „Conducerea a luat mereu măsuri rapide, simte problemele”
CFR Cluj - UTA 0-0

PSV, 13 victorii la rând în Olanda

PSV a bifat victoria cu numărul 13 din tot atâtea etape și își păstrează avansul de 7 puncte față de ocupanta locului secund, Feyenoord. Echipa din Eindhoven se îndreaptă către titlul #25, așteptat încă din 2018, când PSV era încoronată ultima dată campioana Olandei.

Peter Bosz a preluat-o pe PSV în această vară și a pierdut un singur meci oficial, 0-4 cu Arsenal în Champions League. Managerul olandez le-a mai antrenat pe Heracles, Vitesse, Maccabi Tel Aviv, Ajax, Borussia Dortmund, Bayern Leverkusen si Lyon.

Rezumat Video: Twente - PSV 0-3

Campioana en-titre, Feyenoord, este singura care pare că poată să-i pună probleme lui PSV în această stagiune. Formația din Rotterdam a reușit să câștige, de asemenea, în această etapă, în deplasare cu Excelsior, scor 4-2. Santiago Gimenez, atacant dorit de Real Madrid, a reușit o „triplă” în acest meci.

Rezumat Video: Excelsior - Feyenoord 2-4