INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  SERIE A

Ștefan Radu, din nou dezamăgitor pentru Lazio » Gazzetta dello Sport îl acuză

Continuă pasa proastă a lui Ștefan Radu (34 de ani). După ce a gafat decisiv cu Verona (1-2), la golul doi al oaspeților, fundașul lui Lazio nu a terminat luni meciul jucat la Benevento (1-1).

Articol de GSP - Publicat miercuri, 16 decembrie 2020 17:39 / Actualizat sambata, 19 decembrie 2020 19:53

În derbyul fraților Filippo și Simone Inzaghi (1-1), românul a fost înlocuit tactic cu Caicedo în minutul 80 și a primit note mici, între 5 (Il Messaggero) și 5,5 în cotidianele sportive.

Ștefan Radu continuă meciurile modeste la Lazio

„Și-a lăsat zona descoperită în momentele cheie", îl acuză Gazzetta dello Sport. Agenția Lazionews a completat: „S-a chinuit să-și găsească metodele și intervențiile sigure. A interpretat periculos o fază în prima repriză și i-a oferit o ocazie de gol lui Lapadula".

Citește mai multe știri din fotbalul internațional:

Antrenor demis în Premier League! Înlocuitorul e pregătit

Alexandru Maxim, asul lui Șumudică! A marcat și a calificat-o pe Gaziantep în optimile Cupei Turciei