INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  ITALIA

Surpriză imensă în Coppa Italia! Echipă din Serie A, eliminare istorică în fața unei echipe din Serie C

Articol de GSP - Publicat marti, 28 noiembrie 2017 19:25

Cagliari, formația de pe locul 13 din Serie A, a fost eliminată din Coppa Italia în faza șaisprezecimilor de finală, suferind o înfrângere umilitoare pe teren propriu cu Pordenone, echipă din Serie C, scor 1-2.

Pordenone a deschis scorul în minutul 8, prin Miguel Angel, Cagliari reușind să egaleze prin Dessena, în minutul 18.

Oaspeții au dat lovitura în minutul 62, grație lui Bassoli, obținând astfel o calificare istorică în optimile de finală ale Cupei Italiei.

În turul următor, Pordenone se va duela cu nimeni alta decât Inter Milano.