INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  COLUMBIA

VIDEO Tatăl lui Luis Diaz, copleșit de emoții după golurile fiului său din meciul cu Brazilia

Tatăl lui Luis Diaz (26 de ani) s-a bucurat din plin la reușitele fiului său din meciul Columbia - Brazilia, scor 2-1. foto: Instagram Fabrizio Romano

Articol de - Publicat vineri, 17 noiembrie 2023 10:29 / Actualizat vineri, 17 noiembrie 2023 11:51

Tatăl lui Luis Diaz s-a bucurat din plin la reușitele fiului său din meciul Columbia - Brazilia, scor 2-1.

Columbia a învins Brazilia, scor 2-1, în preliminariile Cupei Mondiale din 2024. După primele 5 partide, Brazilia ocupă locul 5, cu 7 puncte, în timp ce Columbia se află pe 3, cu 9 puncte.

Panică la Real Madrid! Vinicius a ieșit accidentat din meciul Columbia - Brazilia!
REAL MADRID

Selecao a deschis scorul în minutul 4, când Gabriel Martinelli a înscris din pasa lui Vinicius Junior. Columbia a restabilit egalitatea în minutul 75, când lateralul stânga Luis Diaz s-a înălțat și a marcat cu o lovitură de cap. Fotbalistul lui Liverpool a reușit dubla 4 minute mai târziu, prin același procedeu, și a adus naționalei sale cele 3 puncte.

VIDEO. Tatăl lui Luis Diaz, copleșit de emoții după golurile fiului său

Aflat în tribunele stadionului Metropolitan Roberto Melende, Luis Manuel Diaz, tatăl fotbalistului de la Liverpool, s-a bucurat fără rețineri la golurile fiului său, la doar câteva zile după ce a fost eliberat de gruparea de gherilă care l-a ținut ostatic timp de aproape două săptămâni.

Acesta fusese răpit de către Armata de Eliberare Națională (ELN) în orașul Barrancas, împreună cu mama fotbalistului, care a fost eliberată imediat. Tatăl jucătorului a fost eliberat după lungi negocieri și insistențe din partea jucătorului „cormoranilor”

• Chile - Paraguay 0-0
  • * Ecuador a fost depunctată cu 3 puncte, pe motiv că în precedenta campanie de calificare a folosit un jucător al cărui pașaport conținea informații false. Este vorba despre Byron Castillo.
  • Primele 6 echipe se califică direct la Mondialul din 2026, a șaptea merge într-un play-off alături de o echipă din Asia, una din Africa, una din Oceania și două din America Centrală și de Nord.

Argentina, la prima înfrângere după 12 luni! Scene incredibile cu Messi: i-a băgat mâna în gât unui adversar!