INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  AC MILAN

Taxa pe minciună » Milan dă banii înapoi suporterilor nemulţumiţi!

Articol de - Publicat luni, 23 iulie 2012 00:00 / Actualizat duminica, 22 iulie 2012 21:53

Ameninţat de Protecţia Consumatorilor, clubul rossonero îi va despăgubi pe tifosii care şi-au reînnoit abonamentele înainte ca Ibrahimovici şi Thiago Silva să fie vînduţi


Cea mai slabă echipă la Trofeul TIM, 0 puncte şi 3 goluri încasate, Milan încearcă să stingă războiul cu tifosii. Furioşi că Ibrahimovici şi Thiago Silva s-au transferat la PSG, fanii susţin c-au fost păcăliţi.

Şi-au reînnoit abonamentele acum o lună, dar între timp cele 5 vedete din reclama la noua campanie au rămas numai trei: Nocerino, Ambrosini şi Boateng. Suporterii vor banii înapoi, reclamînd clubul la Codacons, Asociaţia italiană pentru protecţia consumatorilor. Minciuna a avut picioare scurte, dovadă că imaginea cu cvintetul de forţă a fost înlocuită pe site-ul oficial cu o coregrafie a peluzei rossonera!

" AC Milan e disponibilă să-i despăgubească pe tifosii nemulţumiţi de strategia de achiziţii", a declarat administratorul delegat Galliani, iar patronul Berlusconi a promis explicaţii într-o conferinţă de presă.

Asta după ce preşedinta Codacons avertizase: "E reclamă înşelătoare. Dacă un fan se abonează ca să vadă la stadion stelele echipei şi acestea sînt vîndute, are tot dreptul să-şi recupereze cheltuiala".

Citește și:
FCSB l-a cedat în Superliga pe fotbalistul de 900.000 de euro: „Ne-am înțeles”
Superliga
FCSB l-a cedat în Superliga pe fotbalistul de 900.000 de euro: „Ne-am înțeles”
BeIRANvand, invincibil! „Dracii” s-au lovit de un zid, iar calculele grupei G se complică
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
BeIRANvand, invincibil! „Dracii” s-au lovit de un zid, iar calculele grupei G se complică
Diana Munteanu a pus un pariu de cotă 17 la Cupa Mondială: „Promit să fac asta la TV, dacă nu trece de grupe!”
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Diana Munteanu a pus un pariu de cotă 17 la Cupa Mondială: „Promit să fac asta la TV, dacă nu trece de grupe!”
A plecat Răzvan, dar putem avea un antrenor român și în noul sezon din Grecia: „Ofertă foarte bună”
Campionate
A plecat Răzvan, dar putem avea un antrenor român și în noul sezon din Grecia: „Ofertă foarte bună”
România frânează Hornbach
Profit.ro
România frânează Hornbach
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

FABULOS » De la România - Argentina, în 1994, nu s-a mai întâmplat așa ceva la un Mondial

Elveția - Bosnia, în istoria Cupei Mondiale » Așa ceva nu s-a văzut în 96 de ani


Comentarii (3)
eagleye
eagleye  •  23 Iulie 2012, 11:45
Postat de gorostam pe 23 Iulie 2012, 11:18

Daca esti fan adevarat tii mereu cu o echipa ta de suflet...nu conteaza ce face patronul sau jucatorii.

Asa ajung Becali si cu Borcea sa faca ce vor cu echipa... Trebuie sa protestezi!!!

gorostam
gorostam  •  23 Iulie 2012, 11:18

Daca esti fan adevarat tii mereu cu o echipa ta de suflet...nu conteaza ce face patronul sau jucatorii.

red77
red77  •  23 Iulie 2012, 07:49

nu mai bine se puneau pe fundal vreo 5 pitipoance ale libidinosului batran berlusconi ? am fost candva mare fan al milanului cu van basten gullit rijkaard maldini baresi ancelotti donadoni costacurta . acum echipa asta e o gluma proasta ! barem inter are cativa pusti talentati , iar juve este clar la ora actuala peste amandoua ! actualul milan e o gluma proasta !

Vezi toate comentariile (3)
Comentează