INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  SPANIA

Torres, criticat dur: "Atletico Madrid nu va fi niciodată inspirată în fața porții cu el în echipă"

Articol de Tibi DemeterJURNALISPORT - Publicat joi, 13 aprilie 2017 19:22

Fernando Torres a fost criticat de Martin O'Neill, selecționerul Irlandei, după prestația modestă din manşa tur a sferturilor de finală ale Ligii Campionilor, câștigată de Atletico Madrid cu 1-0 împotriva lui Leicester.

Torres a mărturisit recent că-i admiră pe jucătorii formației engleze pentru ce au reușit: "Cu toții am devenit fanii lui Leicester după performanța din sezonul trecut. A fost unul dintre cazurile în care nimeni nu credea în ei, toată lumea se aştepta să fie depășiți de echipele mari", spune Torres.

Spaniolul a fost aproape de a marca în minutul 60 al partidei, dar a fost blocat de portarul echipei engleze, Kasper Schmeichel.

Martin O'Neil l-a criticat vehement pe Torres după această partidă şi crede că echipa de pe "Vicente Calderon" nu o să reusească să fie puternică din punct de vedere ofensiv cu Fernando Torres ca titular în atac: "Atletico Madrid nu va fi niciodată inspirată în fața porții cu Torres în echipă", a declarat O'Neill.

• "El Nino", 33 de ani, nu a reuşit să revină la forma care l-a consacrat în trecut la Atletico Madrid sau Liverpool.
  • Torres a marcat doar şapte goluri în 34 de apariți în toate competițiile în acest sezon.

sursa: givemesport.com