INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  TOTTENHAM - UNITED 1-3

FOTO S-au răzbunat pe Mourinho! United a întors-o pe Tottenham după pauză

Tottenham și Manchester United se întâlnesc astăzi, de la ora 18:30, în cel mai tare meci al etapei cu numărul 31 din Premier League. +7   FOTO

Articol de GSP - Publicat duminica, 11 aprilie 2021 17:28 / Actualizat duminica, 11 aprilie 2021 20:41

Manchester United a învins-o pe Tottenham, scor 3-1, în derby-ul etapei cu numărul 31 din Premier League.

Manchester United a răzbunat eșecul umilitor din turul campionatului, scor 1-6. „Diavolii” au fost primii care au trimis mingea în poartă astăzi, în minutul 35, prin Cavani. „Centralul” Kavenagh a anulat golul, după consultarea VAR, pentru o mână pe care McTominay i-a aplicat-o în figură lui Son. Sud-coreeanul a fost protagonist și la poarta cealaltă, deschizând scorul în minutul 40.

Manchester United, victorie pe final cu Tottenham

Manchester United a început „remontada” în minutul 57, când Fred a restabilit egalitatea. Cavani, din pasa lui Bruno Fernandes, i-a dus pe oaspeți în avantaj, în minutul 79, iar puștiul Greenwood a stabilit rezultatul final la ultima acțiune a jocului, cu un șut puternic, din unghi.

+3 FOTO

Manchester United își consolidează locul secund în Premier League. Are 63 de puncte, 11 sub liderul City, dar cu un meci mai puțin jucat. Tottenham rămâne la 6 puncte în spatele pozițiilor de Champions League.

Tottenham - Manchester United » 1-3

Tottenham - Manchester United, echipe de start

Tottenham: Lloris - Aurier, Rodon, Dier, Reguilon - Ndombele, Hojbjerg - Lo Celso, Lucas Moura, Son - Kane
Antrenor: Jose Mourinho

Manchester United: Henderson - Wan-Bissaka, Lindelof, Maguire, Shaw - McTominay, Fred - Fernandes, Pogba, Rashford - Cavani
Antrenor: Ole Gunnar Solskjær

Uluitor! Ce salariu uriaș cere Mino Raiola pentru Erling Haaland » Va deveni cel mai bine plătit fotbalist de pe planetă

Ultimul El Clasico pentru Messi? Cifrele argentinianului în duelurile cu Real Madrid de la plecarea lui Cristiano Ronaldo