INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  AC MILAN - SAMPDORIA 3-0

Triumf brazilian

Articol de GSP - Publicat luni, 20 octombrie 2008 00:00

AC Milan s-a chinuit o repriză cu Sampdoria, dar îşi prelungeşte la şase seria fără eşec. După un 0-0 la pauză, Carlo Ancelotti s-a văzut nevoit să apeleze la Kaka, deşi brazilianul revenise după 15 ore de zbor şi se trezise ieri la ora 4 dimineaţa. :O Jocul s-a transformat radical şi echilibrul s-a rupt în minutul 54. Şi în teren, Lucchini fiind eliminat, şi pe tabelă, Ronaldinho transformînd penaltyul acordat după henţul făcut de fundaşul genovez la şutul lui Jankulovski. Restul a fost o joacă. Din pasa lui Kaka, Dinho a reuşit prima "doppietta" în Italia. Iar în ultimul minut, Pippo Inzaghi, abia intrat în locul lui Borriello, a marcat primul gol în acest campionat.