INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  CFR

Vă mai amintiți de el? E unul dintre cei mai buni străini care au fost vreodată în România » A marcat de 4 ori în 25 de minute, dar a comis-o în primul minut al reprizei secunde

Articol de GSP - Publicat duminica, 03 ianuarie 2016 20:15

Lacina Traore (25 de ani) este unul dintre mai importanți jucători străini care a evoluat vreodată în România.

Fostul atacant al celor de la CFR Cluj evoluează în prezent la AS Monaco, unde pînă astăzi marcase 5 goluri în 24 de meciuri (2 în Cupa UEFA și 3 în campionat).

Cotat la 4,5 milioane de euro vîrful pe care francezii au plătit 10 milioane rușilor de la Anji a marcat de 4 ori în Cupa Franței în doar o repriză.

Echipa sa o conducea pe Saint Jean Beaulieu cu 5-0 după 45 de minute, iar el a marcat de 4 ori, în minutele 21, 31, 33 și 45. N-a terminat meciul pe teren pentru că a fost eliminat în primul minut al celei de-a doua reprize. Monaco s-a descurcat și fără el, impunîndu-se cu 10-2!