INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  SIRIA

Valeriu Tiţa, selecţionerul Siriei: "Nu mă întorc în România!"

Articol de GSP - Publicat vineri, 28 ianuarie 2011 00:00 / Actualizat vineri, 28 ianuarie 2011 11:32

Valeriu Tiţa, selecţionerul român al naţionalei Siriei, a vorbit despre o posibilă întoarcere a sa în România, spunînd că nu are de gînd să revină prea curînd în campionatul intern. Tehnicianul din Turnu-Severin spune că are mai multe oferte din zona Golfului, extrem de avantajoase din punct de vedere financiar

"În momentul de faţă, nu am de gînd să mă întorc să antrenez în România. Nu că vreau să mă laud, dar mi-am făcut, cât de cât, un nume în fotbalul arab şi prefer să rămân acolo.

În România, am avut o experienţă nefericită cu câţiva ani în urmă, când am pregătit echipa din Turnu- Severin. La club erau probleme mari cu banii, jucătorii făceau grevă din cauză că nu-şi primeau salariile la timp, aşa că numai condiţii de muncă nu erau", a povestit Valeriu Tiţa pentru evz.ro.

Siria a evoluat în grupa B a Cupei AFC, alături de Arabia Saudită, Japonia şi Iordania. Echipa antrenată de românul Tiţa a cîştigat primul meci din faza grupelor, cu Arabia Saudită, dar a pierdut următoarele două partide şi a ratat calificarea în sferturile de finală ale competiţiei.

Valeriu Tiţa, selecţionerul român al naţionalei Siriei, a vorbit despre o posibilă întoarcere a sa în România, spunînd că nu are de gînd să revină prea curînd în campionatul intern. Tehnicianul din Turnu-Severin spune că are mai multe oferte din zona Golfului, extrem de avantajoase din punct de vedere financiar

"În momentul de faţă, nu am de gînd să mă întorc să antrenez în România. Nu că vreau să mă laud, dar mi-am făcut, cât de cât, un nume în fotbalul arab şi prefer să rămân acolo.

În România, am avut o experienţă nefericită cu câţiva ani în urmă, când am pregătit echipa din Turnu- Severin. La club erau probleme mari cu banii, jucătorii făceau grevă din cauză că nu-şi primeau salariile la timp, aşa că numai condiţii de muncă nu erau", a povestit Valeriu Tiţa pentru evz.ro.

Siria a evoluat în grupa B a Cupei AFC, alături de Arabia Saudită, Japonia şi Iordania. Echipa antrenată de românul Tiţa a cîştigat primul meci din faza grupelor, cu Arabia Saudită, dar a pierdut următoarele două partide şi a ratat calificarea în sferturile de finală ale competiţiei.

Citește și:
FCSB l-a cedat în Superliga pe fotbalistul de 900.000 de euro: „Ne-am înțeles”
Superliga
FCSB l-a cedat în Superliga pe fotbalistul de 900.000 de euro: „Ne-am înțeles”
BeIRANvand, invincibil! „Dracii” s-au lovit de un zid, iar calculele grupei G se complică
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
BeIRANvand, invincibil! „Dracii” s-au lovit de un zid, iar calculele grupei G se complică
Diana Munteanu a pus un pariu de cotă 17 la Cupa Mondială: „Promit să fac asta la TV, dacă nu trece de grupe!”
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Diana Munteanu a pus un pariu de cotă 17 la Cupa Mondială: „Promit să fac asta la TV, dacă nu trece de grupe!”
A plecat Răzvan, dar putem avea un antrenor român și în noul sezon din Grecia: „Ofertă foarte bună”
Campionate
A plecat Răzvan, dar putem avea un antrenor român și în noul sezon din Grecia: „Ofertă foarte bună”
România frânează Hornbach
Profit.ro
România frânează Hornbach
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

FABULOS » De la România - Argentina, în 1994, nu s-a mai întâmplat așa ceva la un Mondial

Elveția - Bosnia, în istoria Cupei Mondiale » Așa ceva nu s-a văzut în 96 de ani


Comentarii (1)
paulirimia
paulirimia  •  28 Ianuarie 2011, 14:11

BAIAT DESTEPT !!!!!!!!!!!!!!!

Vezi toate comentariile (1)
Comentează