INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  ITALIA

VERONA - BOLOGNA 1-1 // FOTO Sinisa Mihajlovic face chimioterapie, dar a insistat să stea pe bancă!

Articol de GSP - Publicat luni, 26 august 2019 00:25

Sârbul Sinisa Mihajlovic (50 de ani), antrenorul echipei Bologna, s-a prezentat la meciul cu Verona (1-1), direct de la spital, după 40 de zile de chimioterapie.

În urmă cu o lună și jumătate, sârbul a fost diagnosticat cu leucemie, și a fost nevoit să se interneze în spital pentru a face chimioterapie. Cu toate acestea, a continuat să fie antrenorul echipei.

Mihajlovic s-a învoit de la medici, pentru a sta pe banca tehnică la primul meci al noului sezon din Serie A.

Nu doar că a stat pe bancă, antrenorul a oferit și indicații de pe margine jucătorilor săi.

Bologna a deschis scorul în minutul 15, din penalty-ul transformat de către Sansone, dar gazdele au restabilit egalitatea în minutul 37, moment în care au închis și jocul la scorul de 1-1.

+1 FOTO

VEZI ȘI:

SERIE A // Ștefan Radu și Ionuț Radu, integraliști în prima etapă din Serie A! Trei goluri încasate de jucătorul lui Genoa

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!

„Fotbalul se «deteritorializează»! Nu mai există ceva esențial” » Un profesor de antropologie, Christian Bromberger, conferință de excepție despre o „mutație” în fotbalul de azi: „Am plecat de la tifoso, adică boală contagioasă, și am ajuns aici”