INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  LIGUE 1

Victima a insultelor rasiste, marocanul Ouaddou a vrut sa-si faca dreptate singur

Articol de - Publicat duminica, 17 februarie 2008 00:00

Simbata, in prima repriza a meciului FC Metz - Valenciennes (2-1), marocanul Abdeslam Ouaddou, fundasul oaspetilor, a fost jignit permanent de un suporter advers. Dupa ce i-a spus de citeva ori arbitrului Damien Ledentu, “care nu a facut nimic”, Ouaddou s-a dus la pauza direct in tribuna, sa-i ceara socoteala individului. Fanul lui Metz, care-l insultase pe Ouaddou, a fost predat politiei, dar jucatorul a fost si el avertizat de arbitru. In toamna lui 2007, Liga Profesionista franceza a penalizat clubul Bastia (D2) cu un punct dupa ce suporterii sai proferasera injurii rasiste la adresa burkinabezului Boubacar Kebe, de la Libourne St. Seurin, actualul club al lui Claudiu Keseru.

FCSB se întoarce oficial pe Ghencea! Mihai Stoica a făcut anunțul: „Da, sigur! Pe 6 iulie vom juca acolo”

FCSB poate pierde „un jucător excepțional” » Au început negocierile: „E diferență mare între ce solicită și ce e dispus Gigi să ofere!”