INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  LA LIGA

VIDEO A dat goluri la Steaua, iar acum înscrie în La Liga » Federico Piovaccari a fost decisiv pentru formaţia sa

Articol de GSP - Publicat duminica, 05 octombrie 2014 00:00 / Actualizat duminica, 05 octombrie 2014 09:43

Federico Piovaccari pare să se fi adaptat şi la nou-promovata Eibar, după ce a plecat în această vară de la Steaua.
Atacantul în vîrstă de 30 de ani a înscris primul său gol în La Liga în egalul cu Levante, scor 3-3. Reuşita fostului jucător al Stelei a venit în ultimul minut de joc, iar cu golul său, Eibar se află pe poziţia a 7-a, cu 9 puncte după primele 7 runde.

În disperare de cauză, colegii săi au aruncat un balon în marginea careului celor de la Levante, fundaşii acestora au încercat să respingă, mingea a ajuns Raul Albentosa, care n-a reuşit preluarea şi i-a trimis fără să vrea lui Piovaccari. Italianul a preluat şi a trimis la colţul lung de la marginea careului de 16 metri.

De pe patul de spital, Cornel Dinu a vorbit cu GSP despre situația critică a lui Dinamo: „Doar asta mai pot să fac”