INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  SPANIA

VIDEO A patra partidă consecutivă fără victorie pentru Real Madrid » De 7 ani n-a mai avut o serie atât de neagră!

Articol de GSP - Publicat duminica, 02 octombrie 2016 19:25

Real Madrid a remizat pe teren propriu, scor 1-1, împotriva bascilor de la Eibar.

Partida a început cum nu se poate mai rău pentru madrileni, Ander Capa marcând pentru oaspeți în minutul 6 al partidei. Gareth Bale a egalat în minutul 17, printr-o lovitură de cap din interiorul careului.

Vezi aici cele mai importante faze ale meciului!

Nici după pauză elevii lui Zidane nu au fost mai inspirați. Morata a avut un gol anulat pentru ofsaid, iar Bale a fost aproape să-și salveze echipa, dar mingea a lovit bara din dreapta.

Este a patra partidă consecutivă terminată la egalitate de formația lui Zidane după: 1-1 cu Villareal; 2-2 cu Las Palmas și 2-2 cu Dortmund.

• Din luna mai a anului 2009 nu a mai avut Real Madrid o serie atât de neagră. Atunci au fost 5 înfângeri consecutive: 2-6 cu Barcelona; 0-3 cu Valencia; 2-3 cu Villareal; 1-3 cu Mallorca și 1-2 cu Osasuna.
  • În urma acestor rezultate, Juande Ramos a fost înlocuit atunci de Manuel Pellegrini.
  • Real Madrid se află pe poziția a doua a clasamentului, la egalitate de puncte, 15, cu Atletico Madrid.