INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  ANGLIA

VIDEO A pierdut 500.000 de lire din cauza arbitrului » Cel mai ghinionist parior vine din Anglia :S

Articol de - Publicat sambata, 02 februarie 2013 00:00 / Actualizat sambata, 02 februarie 2013 20:49

Ghinionistul anului vine din Marea Britanie. Un parior a trecut la mică distanţă de un cîştig uluitor, aproximativ 500.000 de lire sterline.

Acesta a mizat 3 lire la una dintre cele mai cunoscute case de pariuri, iar cîştigul său se apropia de jumătate de milion de lire sterline, anunţă Dailymail.

Englezul a pariat pe trei meciuri din Cupa Angliei, plus un meci din Scoţia, însă important este că a ales să meargă pe scorul corect din aceste dueluri, cotele fiind foarte mari.

Pariorul a ales ca la meciul dintre Brentford şi Chelsea să parieze pe un rezultat de egalitate, 2-2, care s-a şi adeverit, la disputa dintre Oldham şi Liverpool a pariat pe victoria gazdelor cu 3-2, o surpriză uriaşă care s-a adeverit şi ea, a mers şi pe victoria celor de la St. Mirren în meciul din campionat cu Celtic, scor 3-2, rezultat care a ieşit şi el.

Pe lîngă aceste meciuri, britanicul a mai pariat şi pe victoria celor de la Leeds în faţa lui Tottenham, scor 3-1, însă pe teren a fost doar 2-1, dar rezultatul se putea transforma într-unul corect dacă în minutele de prelungiri, atunci cînd Tottenham şi-a trimis portarul în careul advers în încercarea unei egalări în ultimul minut, arbitrul nu se grăbea să fluiere finalul partidei.

Jucătorii lui Leeds au recuperat mingea şi au reuşit să înscrie golul de 3-1, însă arbitrul a anulat reuşita pe motiv că fluierase deja sfîrşitul meciului.

Vezi aici VIDEO cu golul anulat lui Leeds!