INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  AC MILAN

VIDEO Acuzat! » Milan s-a salvat în ultima clipă la Torino, 2-2, dar gazdele arată "diavolul" cu degetul

Balotelli, în alb, nu l-a putut învinge pe portarul torinez Padelli decît din penalty Foto: Reuters

Articol de - Publicat luni, 16 septembrie 2013 00:00 / Actualizat duminica, 15 septembrie 2013 22:21

Antrenorul piemontezilor, Ventura, îi critică dur pe oaspeţi că n-au oprit jocul ”deşi Larrondo era de 4 minute pe jos, cu degetul rupt. E lipsă uriaşă de fair-play”

Sînt ultimele secunde ale întîlnirii Torino - Milan, amfitrionii au 2-1 pe tabelă şi cer disperaţi schimbarea lui Larrondo, rămas la pămînt în jumătatea oaspeţilor. Mingea iese afară, ar fi momentul potrivit pentru înlocuire, dar rossonerii repun repede. Poli e faultat apoi în careu de Pasquale, penalty, Balotelli, 2-2 (90+6)!

Click aici pentru VIDEO!

La marginea terenului, antrenorul torinez Giampaolo Ventura face o criză de nervi: "Milanezii n-au fost fair-play. Larrondo era de 4 minute pe jos, cu degetul rupt. Dacă făceam schimbarea nu egalau niciodată".

FIORENTINA - CAGLIARI 1-1
S-a "rupt" Gomez!
Zi neagră pentru adversara Pandurilor în Europa League. Doar 1-1 contra lui Cagliari şi accidentarea lui Mario Gomez, care riscă o pauză de două luni. Neamţul s-a ciocnit în minutul 51 cu portarul advers, ce apoi i-a căzut pe genunchiul drept. Diagnostic: entorsă cu ruptură parţială a ligamentului colateral medial.