INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  AJAX - FEYENOORD 3-0

VIDEO Ajax merge ceas » "Lăncierii" au cîştigat lejer derby-ul cu Feyenoord, 3-0

Articol de GSP - Publicat duminica, 20 ianuarie 2013 00:00 / Actualizat duminica, 20 ianuarie 2013 17:51

Ajax Amsterdam e într-o formă foarte bună şi a învins clar în derby-ul cu Feyenoord, scor 3-0.

"Lăncierii" au deschis rapid scorul prin  Fischer (7) VIDEO, iar pînă la pauză, acelaşi atacant stînga al lui Ajax a realizat "dubla" (41)VIDEO.

Viitorii adversari ai Stelei au arătat că sînt periculoşi şi la fazele fixe. S. de Jong a deviat o centrare (62) VIDEO şi l-a învins pe Mulder. După doar două minute, centralul a acordat uşor un penalty pentru Feyenoord şi l-a eliminat pe  Van Rhijn, dar  Immers a ratat lovitura de pedeapsă şi scorul a rămas 3-0 pînă la final.

Steaua va întîlni Ajax în 16-imile Europa League, pe 14 şi 21 februarie.

Ajax a evoluat în următoarea formulă: Vermeer - Van Rhijn, Alderweireld, Moisander, Blind - Schöne (Veltman '63), Poulsen, Eriksen - Boerrigter (Enoh '77), De Jong, Fischer (Babel '60).