INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  SERIE A

VIDEO Așa tată, așa fiu! Giovanni Simeone, "dublă" de senzație împotriva lui Juventus

Articol de GSP - Publicat duminica, 27 noiembrie 2016 18:12

Diego Simeone are motive de mândrie după etapa de azi din Serie A: fiul său de 21 de ani, care evoluează pentru Genoa, a marcat o "dublă" în meciul pe care echipa sa l-a câștigat în fața campioanei en-titre, Juventus, cu 3-1.

Tânărul Giovanni a fost titular și a marcat primele două goluri ale lui Genoa, în minutele 3 și 13.  Scorul pauzei a fost stabilit de Alex Sandro, care și-a marcat în propria poartă în minutul 29.

VIDEO cu golurile!

La pauză, Genoa o conducea pe Juventus cu un neverosimil 3-0!

În repriza a doua, Juventus a redus din diferență în minutul 82, prin Pjanici, dar "Bătrâna Doamnă" nu a reușit revenirea și a ajuns la a treia înfrângere în acest sezon de Serie A. Podiumul din Italia este completat de AC Milan, cu 29 de puncte și de Lazio, cu 28 de puncte.

De pe patul de spital, Cornel Dinu a vorbit cu GSP despre situația critică a lui Dinamo: „Doar asta mai pot să fac”