INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  ACCIDENT

VIDEO Aterizare-şoc » A căzut şi şi-a înghiţit limba

Articol de GSP - Publicat miercuri, 20 februarie 2013 00:00 / Actualizat miercuri, 20 februarie 2013 11:57

Momente pline de groază petrecute în ultima etapă disputată în campionatului Marocului.

În minutul 37 al partidei dintre Wydad Casablanca şi Maghreb Fes, portarul oaspeţilor, Anas Zniti, a sărit la o centrare. A prins mingea, însă, jenat de un adversar, nu a putut ateriza cum trebuie şi a căzut brutal. Şocul cu pămîntul a fost atît de violent încît el a rămas inconştient şi chiar şi-a înghiţit limba!