INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  HAMBURG - BAYERN 0-0

VIDEO Blocaţi în port » Bayern Munchen, meci dezasturos la Hamburg: un singur şut pe poartă în prima repriză

Nici Lewandowski, numărul 9, nu l-a putut învinge pe portarul Drobny // Foto: Reuters

Articol de - Publicat duminica, 21 septembrie 2014 00:00 / Actualizat sambata, 20 septembrie 2014 23:42

Campioana a dezamăgit cumplit la Hamburg mai ales în prima repriză, pe care a încheiat-o fără ocazie şi cu un singur şut pe poartă.

Sezonul trecut, Bayern cîştiga la Hamburg cu 4-1! Ieri însă, deşi o avea în faţă pe ultima clasată la ora meciului, fără gol înscris în 3 etape, a fost la ani lumină de evoluţia din 3 mai. Rezultatul: 0-0.

După victoria norocoasă cu Man. City (1-0), în Ligă, Guardiola a început cu echipa B. Fără Robben, Gotze, Lewandowski, Xabi Alonso şi Benatia. Dar nimic n-a mers cum trebuie, deşi gazdele, cu un antrenor abia instalat, nu le-au pus cine ştie ce probleme.

Pep a mai retuşat cîte ceva după pauză, însă fără efect pe tabelă: "Nu-i deloc uşor cînd vii după un meci în Ligă. Totuşi, în prima repriză am arătat prea puţin. Pînă-n decembrie ne vom tot chinui".