INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  AUSTRALIA - BRAZILIA 0-4

VIDEO Brazilia a făcut spectacol contra Australiei » A marcat după 10 secunde

Articol de GSP - Publicat marti, 13 iunie 2017 16:02

Brazilia s-a impus, 4-0 cu Australia, într-un meci amical disputat la Melbourne, în fața a 50.000 de spectatori.

Deși Australia a avut lovitura de start a meciului, Brazilia a marcat în secunda 10, prin Diego Souza.

Vezi AICI video

În repriza a doua, brazilienii au mai marcat de trei ori. Thiago Silva a marcat cu o lovitură de cap, în minutul 62, în timp ce Taison a făcut 3-0 în minutul 75.

Scorul final a fost stabilit de același Diego Souza, care a marcat cu o lovitură de cap, în minutul 90+3.

Echipele de start:

Australia: Mitch Langerak - Milos Degenek, Trent Sainsbury (Jackson Irvine '56), Bailey Wright (Dylan McGowan '78) - Mark Milligan - Massimo Luongo (Aaron Mooy '77), Aziz Behich, James Troisi (Tom Rogic '78), Robbie Kruse - Mathew Leckie (Ajdin Hrustic '55) - Tim Cahill (Jamie Maclaren '55)
Selecţioner: Ange Postecoglou

Brazilia: Diego Alves - Rafinha, Thiago Silva (Jemerson '76), Rodrigo Caio, Alex Sandro - David Luiz (Fernandinho '72), Paulinho (Renato Augusto '82), Giuliano (Rodriguinho '77), Philippe Coutinho (Willian '69) - Douglas Costa (Taison ' 57), Diego Souza